1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wy-powiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. W środę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100 urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bo-giem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

3. W czwartek, 14 maja, w liturgii uczcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świę-tego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

4. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rako-wieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywią-zania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo.

6. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17.3o;

7. Okazja do spowiedzi świętej codziennie - rano przed Mszą świętą i po południu od 17.oo do 18.oo

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów,

9. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do Domu Ojca Jan Gawęda z Wróblowic (68 lat) . Zawierzmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…..

Przypominamy:

9. Zgodnie z rozporządzeniami władz państwowych i kościelnych, związanymi z pandemią koronawi-rusa na Mszy św. czy innym obrzędzie religijnym nie może być jednocześnie więcej niż 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele może być jednocześnie nie więcej niż 20 osób.

10. Na Mszę św. w niedzielę będą mogli wejść tylko ci, którzy zamówili wcześniej intencję plus inne oso-by.

11. Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki - dotyczy również miejsc kultu religijnego ( kościoła, kaplicy, a także kancelarii parafialnej).


12. Módlmy się gorąco w intencji chorych oraz tych wszystkich, którzy są zaangażowani w pomoc dla nich. A także prośmy Boga Miłosiernego o oddalenie pandemii koronawirusa.


Odezwa Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

Czcigodni Księża,
Drodzy Archidiecezjanie,

Przeciwności, z którymi w ostatnich miesiącach zmaga się społeczność światowa, dotykają boleśnie wszystkich bez względu na pochodzenie i wyznawaną religię. Tym samym jednak owe trudne okoliczności tworzą niezwykłą okazję do zjednoczenia się mimo różnic w pomocy pokrzywdzonym i modlitwie o ustanie epidemii.
W związku z tym Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.
Polecam zatem Czcigodnym Księżom, by ogłosili wiernym Archidiecezji Krakowskiej wspomnianą inicjatywę, a wszystkich - duchownych i świeckich - zachęcam do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii.
Z serdecznym pasterskim błogosławieństwem.

+ Marek Jędraszewski Arcybiskup Metropolita Krakowski


Intencje Mszalne na Tydzień od 10 do 17.05.2020

5 Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020
8.oo - ++ Stanisława i Bronisławę Bała ()
8.oo - ++ Stanisława i Władysława Czeremuga oraz Józefa i Stanisławę Waśniowskich ()
10.oo - ++ Mariana i Jadwigę Gaik, Franciszka i Mariusza Staniak oraz Józefę Wakienas ()
10.oo - ++ Zuzannę i Mariana Gąsiorowskich ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - ++ Stanisława i Magdalenę Seweryn, oraz Józefa i Jana braci ()
Poniedziałek – 11.05
7.oo - + Stanisławę Góra (od Janiny Gawor i rodziny Krawczyk)
7.oo - + Józefę Bankowicz (od rodziny Siwarskich)
7.oo - + Józefa Marka (od Małgorzaty i Wojciecha Mitan)
18.oo - + o błogosławieństwo dla duszpasterzy naszej parafii
18.oo - + Tadeusza Krawczyka (od Edyty i Roberta Michalik)
Wtorek – 12.05
7.oo - + Marka Kursę (od Jana i Krystyny Gęśla z rodziną)
7.oo - + Krzysztofa Koziarczyka (od Beaty, Adam, Ani i Maćka Sarga)
7.oo - + Urszulę Sikora (od chrzestnej z mężem)
18.oo - ++ Izabelę i Mikołaja Trubickich ()
18.oo - + Józefę Brożek (od Wojtka Moskały z rodziną)
Środa – 13.05
7.oo - + Stanisławę Guzy (od córki Ewy z rodziną)
7.oo - + Józefa Gawora (od córki Stanisławy z mężem)
7.oo - + Andrzeja Woźniaka (od kuzynki Gieni z rodziną)
18.oo - + Władysława Wąsowicza (od Agnieszki i Marka Marusarz)
18.oo - + Fryderykę Bobek (od synowej Eli)
Czwartek – 14.05
7.oo - + Lucynę Niebrzegowską (od mamy)
7.oo - + Stanisława Dziedzica (od cioci Danki Gruszka z rodzina)
18.oo - + Andrzeja Sargę (od rodziny Poznańskich)
Piątek – 15.05
7.oo - + Zofię Nowak ()
7.oo - + Józefa Desonia (od Danusi z rodzina)
7.oo - + Pawła Drożdża (od ZWSE Skawina)
18.oo - + o błogosławieństwo dla duszpasterzy naszej parafii()
18.oo - + Jana Draba w 11 rocznicę ++ ()
Sobota – 16.05
7.oo - + Stanisławę Wątor (od rodziny Straciło) koniec
7.oo - + Franciszka Wronę (od siostry Bronisławy)
7.oo - + Józefa Drożniowskiego (od żony)
18.oo - ++ Emilię i Tadeusza Jałocha oraz Zbigniewa syna
18.oo - + Feliksę Zakrzewską (od syna Lesława z rodziną)
6 Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020
8.oo - ++ Mieczysława i Janinę Kurleto oraz ++ z rodziny ()
8.oo - + Józefę Bankowicz (od chrześniaka Sławka z rodziną)
10.oo - + Eugenię Czort (od rodziny Calik)
10.oo - ++ Józefa i Marcjannę Kaczor oraz Władysławę córkę ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - ++ Annę i Mieczysława Bylica ()
16.oo - + Marka Kursę (od sąsiadów: Ireny i Marka )