1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Zmianka różańcowa po Mszy o godz.8.oo. Nabożeństwo Czerwcowe o godzinie 15.3o. O 16.oo Msza święta.

2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny.

3. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Czort (przy ul. Wróblowickiej); drugi przy posesji p. Gniadek (przy ul Niewodniczańskiego); trzeci na placu przed cmentarzem; czwarty na placu przykościelnym. Wszystkich zapraszam do udziału w tym wspólnym i publicznym wyznaniu wiary w obecność Jezusa w Eucharystii, a szczególnie: dziewczynki do sypania kwiatów ( od 5 roku ), panie do nie-sienia feretronów i światła; panów do niesienia baldachimu i chorągwi, strażaków z Wrząsowic i Zbydniowic, orkiestrę, chór Cantores, młodzież, Służbę Liturgiczną Ołtarza ( ministrantów i lektorów). Na zakończenie procesji błogosła-wieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.
Udekorujmy nasze domy, mieszkania, trasę procesji, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

Po procesji będzie odprawiona Msza święta dla tych, którzy nie będą na Mszy o godz. 10.oo.
W dniach oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo

4. W piątek o godz. 18.oo bierzmowanie młodzieży z klas VIII. Bierzmowania udzieli ks. bp Jan Zając. By dobrze przygotować liturgię kandydaci do bierzmowania będą mieli spotkania: w poniedziałek i wtorek o godz. 16.oo, a we środę spowiedź od godz. 16.oo. Proszę także by świadkowie bierzmowanych także przystąpili do komunii św. Procesja eucharystyczna w piątek rano po Mszy św.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek św. Jadwigę, królową, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego; w piątek bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy; a w sobotę św. Antoniego z Padwy, franciszkańskiego prezbitera i doktora Kościoła, jednego z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo. Nowenny będą łączone z nabożeństwem czerwcowym. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy o godzinie 7.oo.

7. Okazja do spowiedzi świętej codziennie - rano przed Mszą świętą i po południu od 17.oo do 18.oo.

8. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na potrzeby parafii przez chorych w czasie odwiedzin w sobotę, za wszelkie ofiary składane indywidualnie w ostatnim miesiącu, a także za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki w kościele, w kaplicy na cmentarzu, a także w kancelarii parafialnej.

10. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece patronów,

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Domu Ojca: Irena Miśkowiec z Kurdwanowa (61 lat) i Fryderyka Surówka z Wróblowic ( 88 lat). Pogrzeb będzie jutro o 15.oo. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu

Intencje Mszalne na Tydzień od 7 do 14.06.2020

10 Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7.06.2020
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisława i Zuzanny Jałocha ()
8.oo - ++ Różę i Stanisława Woźniak ()
10.oo - + Czesławę Guzik w 3 rocznicę ++ ()
10.oo - ++ Jana i Marię Job oraz ++ z rodziny ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - + Marię Ożóg w 4 rocznicę ++ ()
16.oo - + Urszulę Sikora (od Kuzynki Danuty)

Poniedziałek – 8.06
7.oo - + Stanisława Dziedzica (od przyjaciół syna Łukasza z Wiednia)
7.oo - + Irenę Sarga (od syna Piotra z rodziną)
7.oo - + Władysława Wąsowicza (od rodziny Bobek)
18.oo - + Józefa Desonia (od siostry Zofii z rodziną)

Wtorek – 9.06
7.oo - + Lucynę Niebrzegowską (od brata Wojtka z rodziną)
7.oo - + Stanisławę Góra (od rodziny Frasik)
7.oo - + Józefę Bankowicz (od rodziny Drożdż)
18.oo - + Józefę Brożek (od Jana i Maćka Frasik)
18.oo - + Fryderykę Bobek (od siostrzenicy z rodziną)

Środa – 10.06
7.oo - + Józefa Marka (od firmy FB)
7.oo - + Eugenię Czort (od szwagra Michała z rodziną)
7.oo - + Tadeusza Krawczyka (od Kingi i Artura Sodo z rodzina)
18.oo - + Andrzeja Sargę (od kolegów i koleżanek z pracy żony Barbary)
18.oo - + Feliksę Zakrzewską (od wnuka Pawła z rodziną)

Czwartek – 11.06
8.oo - + Stanisławę Guzy (od wnuka Artura z rodziną)
8.oo - + Józefa Gawora (od wnuczki Natalii)
10.oo - ++ Jana i Marka Czort
10.oo - + Andrzeja Woźniaka (od dyrekcji i nauczycieli 25 LO w Krakowie)
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Lucynę Niebrzegowską (od teściowej)

Piątek – 12.06
7.oo - + Franciszka Wronę (od rodziny Ślusarczyk)
7.oo - + Urszulę Sikora (od Łukasza i Marty z dziećmi)
7.oo - + Stanisława Dziedzica (od rodziny Figiel)
18.oo - w intencji bierzmowanych ()

Sobota – 13.06
7.oo - ++ Zofię i Bronisława Pokuta (od rodziny Ślusarczyk)
7.oo - ++ Antoninę i Teofila ()
7.oo - + Józefa Desonia (od siostry Marysi z rodziną)
18.oo - + Zygmunta Kozioła w 6 rocznicę ++ (od dzieci)
18.oo - ++ Mariana i Jadwigę Gaik, Franciszka i Mariusza Staniak oraz Józefę Wakienas ()

11. Niedziela Zwykła – 14.06.2020
8.oo - ++ Marię i Stanisława Pabian, Marię i Stanisława Boduch, Annę i Mariana Gadocha, Marię i Franciszka
Prorok, Halinę Sobesto i Marię Cholewa ()
8.oo - + Helenę Woźniak (od Bożeny i Zbigniewa Brzyszczyk)
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisławy i Mieczysława w 40 rocznicę ślubu ()
10.oo - + Józefa Drożniowskiego (od bratowej i rodziny Musiał)
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - + Joannę Kostka (od stryja Kazimierza z rodziną)
16.oo - + Józefę Stefanik (od wnuka Dominika z narzeczoną)