1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego. Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 15.3o, a o 16.oo Msza święta.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.oo. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Podziękujemy Bogu za cały rok szkolny i katechetyczny w przyszła niedzielę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.oo lub 12.oo.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo. Nowenny będą łączone z nabożeństwem czerwcowym. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy o godzinie 7.oo.

6. Okazja do spowiedzi świętej codziennie - rano przed Mszą świętą i po południu od 17.oo do 18.oo.

7. Bóg zapłać składam za ofiary składane indywidualnie, a także za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym

8. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece patronów,

9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych

10. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki w kościele, w kaplicy na cmentarzu, a także w kancelarii parafialnej.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Domu Ojca: Maria Tylek z Wróblowic (79 lat). Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

 

Intencje Mszalne na Tydzień od 21 do 28.06.2020

12 Niedziela Zwykła – 21.06.2020
8.oo - ++ Paulina i Marię Jałocha oraz Mieczysława i Krzysztofa synów ()
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Magdaleny w 60 rocznicę urodzin ()
12.oo - ++ Władysława i Władysławę Tylek, oraz Aleksandra Gniadka()
16.oo - + Władysława Wąsowicza w 2 rocznicę ++ ()
16.oo - + Józefa Desonia (od szwagra Mieczysława z rodziną)

Poniedziałek – 22.06
7.oo - + Andrzeja Woźniaka (od Leszka i Bogusławy Ferfeckich)
7.oo - + Józefa Drożniowskiego (od bratanka Józefa z rodziną)
18.oo - + Jana Pietrzyka 2 29 rocznicę ++ ()

Wtorek – 23.06
7.oo - + Józefę Zakrzewską (od wnuków: Łukasza i Tomasza z rodziną)
7.oo - + Józefa Staśko (od koleżanek z pracy synowej Janiny)
18.oo - ++ Anielę i Jakuba Drab oraz Helenę i Władysława Szymskich ()
18.oo - ++ Jana i Magdalenę Polańskich oraz Jakuba syna () rezerwacja

Środa – 24.06
7.oo - o zdrowie i błogosławieństwo w pracy dla Jana Ziemiańskiego ()
7.oo - ++ Janinę i Mieczysława Kurleto ()
18.oo - ++ Anielę, Jana i Mieczysława Urbanik ()
18.oo - + Helenę Woźniak (od Krystyny Woźniak)

Czwartek – 25.06
7.oo - + Józefę Stefanik (od od wnuka Dawida z narzeczoną Pauliną)
18.oo - + Stanisława Gąsiorowskiego w 18 rocznicę ++ ()

Piątek – 26.06
7.oo - ++ Władysława Surówkę i ++ z rodzin Surówka, Olesek i Fryc ()
7.oo - + Albinę Fraś (od Jolanty i Ryszarda Wadowskich)
18.oo - +dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Katarzyny i Mateusza Góra w 10 rocznicę ślubu
oraz o zdrowie dla Wiktorii i Kubusia ()
18.oo - + Józefa Mnicha ()

Sobota – 27.06
7.oo - ++ Piotra, Wiktorię i Władysława Gruszka ()
7.oo - ++ Władysława Wąsowicza i jego rodziców ()
18.oo - ++ Elżbietę, Władysława, Rozalię i Michała Wrona ()
18.oo - + Władysława Wąsowicza (od Jacha i Katarzyny Sutor)

13. Niedziela Zwykła – 28.06.2020
8.oo - ++ Stanisława Hodora w 8 rocznicę ++ i Danuty żony w 5 rocznicę ++ ()
8.oo - ++ Jana Joba w 22 rocznicę ++ oraz żonę Janinę i córkę Halinę ()
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Wandy Zalas w 88 rocznicę urodzin()
12.oo - + Leszka Zygmunta ()
16.oo - ++ Władysława i Cecylię Strózik oraz ++ z rodziny ()