1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Po każdej Mszy św. wspólna adoracja połączona z rozważaniem, oraz Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego 3 maja dokonał na Jasnej Górze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Po Mszy św. o godz. 8.oo zmianka różańcowa. O 15,4o Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i zakonnicy, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce. W poniedziałek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W Środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, niezwykle gorliwego franciszkanina, związanego z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.

W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem. Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

4. Msza św. w tygodniu o godz.18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie - od poniedziałku do soboty - od godz. 17.oo.
w poniedziałek i wtorek różaniec o godz.17.3o
w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz.17.4o
w czwartek nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz.17.4o
w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.17.4o
w sobotę modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o godz. 17.4o

5. Okazja do spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo do 17.4o - do nabożeństwa.

6. Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki po Mszy wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii: chorym, którzy przy okazji odwiedzin złożyli ofiary, a także za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym

8. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece patronów

9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominam, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

10. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki w kościele, w kaplicy na cmentarzu, a także w kancelarii parafialnej.


Intencje Mszalne - od 5 do 12.07.2020

14 Niedziela Zwykła – 5.07.2020
8.oo - + Józefę Gawor w 2 rocznicę ++ ()
10.oo - + Piotra Ślęczkę w 5 rocznicę ++ ()
12.oo - ++ Jana Brożka w 35 rocznicę ++; jego rodziców Stanisława i Stefanię oraz Władysława brata ()
16.oo - ++ Mariana i Helenę Surówka w 16 rocznicę ++ ()

Poniedziałek – 6.07
18.oo - + Ryszarda Kajcę w 11 rocznicę ++()

Wtorek – 7.07
18.oo - ++ Alfreda Brożka w 21 rocznicę ++ oraz Karolinę, Wincentego i Antoniego Guzik ()

Środa – 8.07
18.oo - + Stanisławę Wątor w 1 rocznicę ++ ()

Czwartek – 9.07
18.oo - + Mariana Waśniowskiego ()

Piątek – 10.07
18.oo - ++ Edwarda Kaczmarczyka w 28 rocznicę ++, Otylię żonę oraz Pawła i Bronisławę rodziców ()

Sobota – 11.07
18.oo - + Mariana Proficza ()

15. Niedziela Zwykła – 12.07.2020
8.oo - ++ Stanisława i Bronisławę Bała ()
10.oo - + Alfreda Wloczka ()
12.oo - + Józefę Pabian w 8 rocznicę ++ ()
16.oo - ++ Annę Wrona w 10 rocznicę ++ oraz jej rodziców i teściów ()