1. To już trzecia niedziela lipca. Z okazji wspomnienia Patrona Kierowców i Podróżnych , św. Krzysztofa, (przypada w sobotę) w Kościele w Polsce w dniach od 19 do 26 lipca 2020 roku jest obchodzony po raz kolejny Tydzień św. Krzysztofa. Dziś o 15,4o Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: W najbliższą środę, 22 lipca, święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza uj-rzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego. Jej kult w całym Kościele zachodnim rozpowszechnił się od XII wieku. Od początku patronuje też Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała Święta Siostra Faustyna, a szczególnie dziewczętom i kobietom potrzebującym moralnego odrodzenia, wychowaniem których zajmują się siostry. W czwartek, 23 lipca, przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Święty Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas umiłował. W piątek wspomnienie św. Kingi (1234-1292), córki króla węgierskiego Beli IV, żony polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje ży-cie poświęciła dla ubogich; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.

3. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem.
Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławienie pojazdów mechanicznych. Będziemy także modlić się o roztropne ich wykorzystywanie. 

4. Msza św. w tygodniu o godz.18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie - od poniedziałku do soboty - od godz. 17.oo.
w poniedziałek i wtorek różaniec o godz.17.3o
w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz.17.4o
w czwartek nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz.17.4o
w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.17.4o
w sobotę modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o godz. 17.4o

5. Okazja do spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo do 17.4o - do nabożeństwa.

6. Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki po Mszy wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii w dniu dzisiejszym

8. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece patronów

9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominam, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

10. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki w kościele, w kaplicy na cmentarzu, a także w kancelarii parafialnej.


Intencje Mszalne - od 19 do 26.07.2020

16 Niedziela Zwykła – 19.07.2020
8.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
10.oo - + Mariana i Jadwigę Gaik, Franciszka i Mariusza Staniak oraz Józefę Wakienas ()
12.oo - + Renatę Gniadek ()
16.oo - + Władysławę Kursa ()

Poniedziałek – 20.07
18.oo - + Franciszkę Twardowską w 1 rocznicę ++ ()

Wtorek – 21.07
18.oo - + Czesława Pacynę ()

Środa – 22.07
18.oo - ++ Marię i Wojciecha Zuzia oraz Mariana i Edwarda synów ()

Czwartek – 23.07
18.oo - + Ludwika Adamowicza ()

Piątek – 24.07
18.oo - + Marię i Bronisława Frasik oraz Mariana syna ()

Sobota – 25.07
18.oo - + Czesława Straciło ()

17. Niedziela Zwykła – 26.07.2020
8.oo - ++ Annę, Helenę i Edwarda Sosin ()
10.oo - + Annę Wrona ()
12.oo - ++ Annę Luzar w 63 rocznicę ++ oraz Jana Luzara w 33 rocznicę ++ ()
16.oo - ++ Annę i Ludwika Orzechowskich ()