1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia, dla wielu są to ostatnie dni urlopu i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.
Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
Nieszpory o godz. 15.4o, a o 16.oo Msza święta.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: W poniedziałek święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. W środę nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. We czwartek wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie. W piątek wspomnienie św. Augustyna, syna św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; jest doktorem Kościoła. W sobotę będziemy wspominać Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

3. Msza św. w tygodniu o godz.18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie - od poniedziałku do soboty - od godz. 17.oo.
w poniedziałek i wtorek różaniec o godz.17.3o
w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz.17.4o
w czwartek nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz.17.4o
w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.17.4o
w sobotę modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II;

4. Okazja do spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo do 17.4o - do nabożeństwa.

5. Kancelaria parafialna w wakacje czynna w poniedziałki, środy i piątki po Mszy wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę w dniu dzisiejszym. Dziękuję także za ofiary złożone na pomoc dla ofiar wybuchu w Bejrucie w Libanie. Zebrano do puszek 2480 zł.

7. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece patronów

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do Domu Ojca: Zofia Kopp z Wrząsowic ( 61 lat) oraz Jacek Poznański z Wróblowic (61 lat). Pogrzeb jutro o godz.14.oo. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…….

Intencje Mszalne - od 23 do 30.08.2020

21 Niedziela Zwykła – 23.08.2020
8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Lucyny i Wiesława Szablowskich w 45 rocznicę małżeństwa ()
8.oo - + Helenę Woźniak (od seniorów z Wróblowic)
10.oo - ++ Jadwigę i Mariana Gaik oraz Franciszka i Mariusza Staniak a także Józefę Wakienas ()
10.oo - + Józefę Stefanik (od wnuka Mariusza)
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - + Stanisławę Borowiec w 10 rocznicę ++ ()

Poniedziałek – 24.08
18.oo - ++ Annę Jaros, Barbarę i Daniela Olcoń (od córek i siostry Ali)
18.oo - + Józefa Staśko (od pracowników firmy Biel-Pol)
18.oo - + Albinę Fraś (od chrześniaka Leszka Szeremeta z rodziną)

Wtorek – 25.08
18.oo - + Mieczysława Frasia w 23 rocznicę ++
18.oo - + Jana Janię (od córki Sylwi z rodziną)

Środa – 26.08
18.oo - + Ludwika Adamowicza
18.oo - ++ Ludwika i Annę Orzechowskich ()
18.oo - + Helenę Król (od siostrzeńca Mieczysława z rodziną)

Czwartek – 27.08
18.oo - + Eugenię Szymską (od siostrzenicy Haliny Guzik z rodziną)
18.oo - + Joannę Kostka (od stryja Kazimierza z rodziną)

Piątek – 28.08
16.oo - + Irenę Sarga (od córki Agnieszki z rodziną)
18.oo - + Władysława Wąsowicza (od Gąsiorowskiej z rodziną)
18.oo - + Stanisławę Góra (od bratowej Leny Wloczek z mężem)

Sobota – 29.08
18.oo - ++ Janinę i Franciszka Wrona
18.oo - + Stanisławę Wcisło
18.oo - + Józefę Bankowicz (od chrześniaka Dariusza z rodziną)

22. Niedziela Zwykła – 30.08.2020
8.oo - + Włodzimierza Górę w 27 rocznicę ++ ()
8.oo - + Józefa Marka (od rodziny Lutyński)
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny Ochwat ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
12.oo - ++ Krzysztofa Budka w 6 rocznicę ++ oraz Józefa ojca i Józefa brata ()
16.oo - + Eugenię Czort (od rodziny Stanek z Ochojna)