1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszej diecezji pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nieszpory dziś o godz. 15.4o, a o 16.oo Msza święta. Dodatkowa Msza św. o godz. 18.oo dla dzieci z klas czwartych, którzy za dwa tygodnie przystąpią do I komunii św. i ich rodziców.

2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. W wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. W środę wspomnienie świętych: Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku. W czwartek, 17 września, w kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. W piątek święto św. Stanisława Kostki (1550-1568), zakonnika ze zgromadzenia jezuitów, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

3. Msza św. w tygodniu o godzinie 7.oo i 18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie - od poniedziałku do soboty - od godz. 17.oo.
w poniedziałek i wtorek różaniec o godz.17.3o
w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz.17.4o
w czwartek nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz.17.4o
w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.17,45
w sobotę modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

4. Okazja do spowiedzi świętej codziennie – rano przed Mszą świętą, po południu od 17.oo do nabożeństwa.

5. Kancelaria parafialna czynna w wtorek, środę i piątek po Mszy wieczornej, we czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby parafii, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

7. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece patronów

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do Domu Ojca: Edward Spałek z Wróblowic (69 lat) i Czesława Orzechowska z Wrząsowic (89 lat) Pogrzeb we środę o godz.14.oo. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Intencje Mszalne - od 13 do 20.09.2020

24 Niedziela Zwykła – 13.09.2020
8.oo - ++ Bronisławę i Stanisława Bała ()
8.oo - ++ Stanisława i Jana Poznańskich i ich rodziców ()
10.oo - ++ Zdzisława Natanka w 29 rocznicę ++ i ++ z rodziny Natanek ()
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Annę Stefanik w 14 rocznicę ++ i Leopolda męża ()
18.oo – w intencji chorych naszej parafii.

Poniedziałek – 14.09
7.oo - + Stanisława Dziedzica (od rodziny Brożek)
7.oo - + Józefa Desonia (od Zofii i Jana Wilczyńskich)
7.oo - + Józefa Drożniowskiego (od Józefa Twardowskiego z rodziną)
18.oo - + Feliksę Zakrzewską (od Barbary i Stanisława Czeremuga)

Wtorek – 15.09
7.oo - + Józefa Staśko (od Haliny Słowik)
7.oo - + Helenę Woźniak (od Tadeusza Pożyckiego)
7.oo - + Józefę Stefanik (od wnuka Pawła z rodziną)
18.oo - ++ Emilię i Mieczysława Jałocha oraz ich rodziców ()
18.oo - ++ Marię i Franciszka Wadowskich oraz jego rodziców: Agatę i Piotra a także Stanisława brata ()

Środa – 16.09
7.oo - + Albinę Fraś (od rodziny Gajdosz)
7.oo - + Jana Janię (od bratanicy Marii z rodziną)
7.oo - + Helenę Król (od siostrzeńca Stanisława z rodziną)
18.oo - + Ryszarda Wilczyńskiego ()
18.oo - + Eugenię Szymską (od wnuczek: Joanny i Beaty z rodziną)

Czwartek – 17.09
7.oo - + Joannę Kostka (od babci Stefani, wujka Czesława oraz kuzynek Sylwii i Anity)
7.oo - + Irenę Sarga (od rodziny Olearczyk)
18.oo - + Stanisława Fliśnika ()

Piątek – 18.09
7.oo - + Zdzisława Kicińskiego w 1 rocznicę ++ ()
7.oo - + Danutę Brożek (od córek: Małgorzaty i Aleksandry)
7.oo - + Eugenię Paszkowską (od synowej Doroty i wnuków)
18.oo - ++ Stanisława Gąsiorowskiego i jego rodziców
18.oo - + Bogusława Najnigier w 1 rocznicę ++ ()

Sobota – 19.09
7.oo - + Władysława Wąsowicza (od rodzin: Suchan i Urbanik)
7.oo - + Józefę Bankowicz (od Stefanii Urbanik)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Łukasza i Anety Suchan i syna Maksymiliana w 10 rocz. ślubu
25. Niedziela Zwykła – 20.09.2020
8.oo - + Wiesława Frasia ()
8.oo - ++ Piotra i Józefę Tylek w 29 rocznicę ++ oraz Marię córkę ()
10.oo - ++ Mariana i Jadwigę Gaik, Mariusza i Franciszka Staniak oraz Józefę Wakienas ()
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Janinę, Aleksandra, Zdzisława i Leszka Gałat ()