1. W naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z klas czwartych na Mszach św. o godz. 10.oo dzieci z Wróblowic, a o godz. 12.oo dzieci z Wrząsowic, będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w Eucharystii przystępując do komunii świętej. Módlmy się za te dzieci, aby z tego źródła jakim jest Eucharystia, przez całe swoje życie czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Dzieciom życzymy, aby Jezus, którego od dzisiaj przyjmować będą w komunii świętej był dla nich najważniejszą osobą w życiu, by Mu potrafiły zawierzyć swoje życie, i by cieszyły się Jego darami. Zapraszam na mszę św. w poniedziałek i następne dni.
Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Modlitwami obejmijmy także ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki Nieszpory o godz. 15.4o, a o 16.oo Msza święta.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, księcia czeskiego, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. W środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera, doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński. W czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, jest patronką misji katolickich. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

2a. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali codziennie o godz. 17.3o. Zachęcamy także do wspólnego odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy o studentach rozpoczynających rok akademicki.

3. Msza św. w tygodniu o godzinie 7.oo i 18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie - od poniedziałku do soboty - od godz. 17.oo. Nowenny będą łączone z nabożeństwem różańcowym.
w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy godz.7.oo
w sobotę po Mszy o godz. 7.oo modlitwy w intencji rodzin i rodziców oczekujących na narodzenie dziecka, a po Mszy wieczornej czuwanie z Jezusem Eucharystycznym do godz.21.oo. W sobotę odwiedzimy chorych z komunią św.

4. Okazja do spowiedzi świętej codziennie – rano przed Mszą świętą, po południu od 17.oo do nabożeństwa.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby parafii, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece patronów.

7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do Domu Ojca Józefa Musiał z Wrząsowic ( 82 lata). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…….

8. Dzieci z klas piątych będą obchodzić 1 rocznicę swojej I komunii 11 października na Mszy św. o godz.10.oo.

 

Intencje Mszalne - od 27.09 do 4.10.2020

26 Niedziela Zwykła – 27.09.2020
8.oo - + Bronisławę Gawlik w 22 rocznicę ++ ()
8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Józefa i Anieli Wrona w 50 rocznicę małżeństwa ()
10.oo - w intencji dzieci pierwszokomunijnych
10.oo - + Adama Moskala w 31 rocznicę ++ ()
12.oo - w intencji dzieci pierwszokomunijnych
16.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Sylwi i Piotra oraz Filipa i Adasia w 15 rocznicę ślubu

Poniedziałek – 28.09
7.oo - + Eugenię Szymską (od chrześniaka Leszka z rodziną)
7.oo - + Irenę Sarga (od Zuzanny i Krzysztofa Stanuch i Anny córki)
7.oo - + Danutę Brożek (od brata Mieczysława)
18.oo - + Bronisława Pabiana w 4 rocznicę ++ ()

Wtorek – 29.09
7.oo - + Eugenię Paszkowską (od wnuczki Jolanty z rodziną)
7.oo - + Lesława Wątor (od mamy)
7.oo - + Bolesława Wronę (od żony Emilii)
18.oo - + Kazimierę Bała w 17 rocznicę ++ ()
18.oo - + Józefę Bankowicz (od klubu sportowego Zielonka)

Środa – 30.09
7.oo - + Józefę Proficz (od córki Doroty z rodziną)
7.oo - + Ryszarda Pabiana (od mamy)
7.oo - + Władysława Wąsowicza (od Mędralów ze Swoszowic )
18.oo - + Józefa Marka (od siostry i Marka z Andrychowa)
18.oo - + Eugenię Czort (od Genowefy Guzik)

Czwartek – 1.10
7.oo - + Fryderykę Bobek (od rodziny Siwarskich)
7.oo - + Józefa Staśko (od Andrzeja Wcisło z rodzina)
18.oo - + Henryka Kozioła ()

Piątek – 2.10
7.oo - + Annę ()
7.oo - + Jadwigę ()
18.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Kacpra

Sobota – 3.10
7.oo - + Mieczysława ()
7.oo - + Bronisława ()
18.oo - + Edmunda Syrek
18.oo - + Józefa Jałochę w 10 rocznicę ++

27. Niedziela Zwykła – 4.10.2020
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży św. Katarzyny ze Sieny ()
8.oo - ++ Władysława Książek Rozalię żonę w rocznicę ++ ()
10.oo - ++ Andrzeja Łazanowskiego i jego rodziców Anielę i Tadeusza ()
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
12.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Czesława i Czesławy Janickich w 35 rocznicę małżeństwa
16.oo - ++ Czesława i Wiesława Frasik