1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o godz. 15.3o, a o 16.oo Msza święta.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy we wtorek przeżywać liturgiczną Uroczystość ku czci św. Jana Kantego prezbitera, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, znanego z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia; głównego patrona naszej archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; w czwartek - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża - wielkiego nauczyciela wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce. W sanktuarium Jana Pawła II Odpust. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

3. Msza św. w tygodniu o godzinie 7.oo i 18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie - od poniedziałku do soboty - od godz. 17.oo. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.3o. Nowenny będą łączone z nabożeństwem różańcowym.

4. W naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie – rano przed Mszą świętą, po południu od 17.oo do czasu rozpoczęcia nabożeństwa.

5. Bóg zapłać za ofiary indywidualnie złożone na potrzeby parafii a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Pragnę podziękować pani Wiesławie Gawlik za ufundowanie do kaplicy na cmentarzu organów, które będą służyły podczas liturgii pogrzebowej.

6. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece patronów.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca z Wrząsowic: Mieczysław Białobrzeski (81 lat) i Robert Luzar (52 lata). Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…


DEKRET abpa Marka Jędraszewskiego

1. W związku z wprowadzonymi od 17 października br. obostrzeniami należy przestrzegać zasad wynikających z objęcia terenu parafii „żółtą lub czerwoną strefą”. Dotyczy to liczby osób gromadzących się w świątyniach (limit osób w przeliczeniu na powierzchnię świątyni), odległości między nimi, a także wcześniej ustanowionego nakazu zakrywania ust i nosa.

2. Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych dniach nakazanych, na podstawie kan. 87 $1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej (kan. 1247 KPK) dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

3. Obrzęd Komunii Świętej należy tak sprawować, by każdy mógł według własnej wrażliwości przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń lub do ust, z zachowaniem takiej właśnie kolejności rozdawania Komunii

4. Nie ulegają zmianie szczególne warunki sprawowania sakramentu pokuty i pojednania, które uwzględniają zastosowanie w konfesjonałach folii ochronnej nadającej się do częstej dezynfekcji.

Intencje Mszalne - od 18 do 25.10.2020

29 Niedziela Zwykła – 18.10.2020
8.oo - ++Władysławę i Edwarda Ujma ()
8.oo - ++ Piotra, Wiktorię, Władysława, Franciszka, Tadeusza i Annę Gruszka. ()
10.oo - ++ Jana Kasperkiewicza i jego rodziców.
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców.
16.oo - ++ Kazimierza Wojakiewicza oraz Andrzeja i Krystynę Mardyła
16.oo - + Józefę Proficz (od syna Rafała z rodziną)

Poniedziałek – 19.10
7.oo - + Helenę Woźniak (od rodziny Kozakiewicz)
7.oo - + Józefę Stefanik (od sąsiadki Celiny)
7.oo - + Albinę Fraś (od chrześniaka Wojciecha Michalika z rodziną)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Jadwigi i Stanisława Kaczmarczyk w 50 rocznicę ślubu()

Wtorek – 20.10
7.oo - + Eugenię Szymską (od Heleny Wrona z rodziną)
7.oo - + Irenę Sarga (od Agaty i Szczepana Gawor)
7.oo - + Alojzego Tekieli (od wnuka Zbigniewa z rodziną)
18.oo - + Jerzego Ozgę w 1 rocznicę ++ ()
18.oo - + Lesława Wątora (od brata Roberta)

Środa – 21.10
7.oo - + Jana Gawędę (od siostry Małgorzaty)
7.oo - + Władysława Szczupała (od córki z mężem)
7.oo - + Anielę Wrona (od wnuków i prawnuków )
18.oo - ++ Bronisławę Grzybowską w 4 rocznicę ++, jej męża Izydora oraz Jana Brożka ()
18.oo - + Ryszarda Pabiana (od siostry Elżbiety z rodziną)

Czwartek – 22.10
7.oo - + Antoninę Krawczyk (od synowej z rodziną)
7.oo - + Czesławę Pabian (od sąsiadki Lucyny)
18.oo - + Renatę Pabian w 16 rocznicę ++ ()

Piątek – 23.10
7.oo - + Fryderykę Surówka (od córki i syna z rodzinami)
7.oo - + Józefę Bankowicz (od Andrzeja i Anety Nowotarskich)
7.oo - + Józefa Marka (od Jana Brożka)
18.oo - ++ Jana i Zuzannę Staśko
18.oo - + Mieczysława i Józefę Kaczmarczyk ()

Sobota – 24.10
7.oo - + Eugenię Czort (od koleżanki Haliny)
7.oo - + Józefę Brożek (od Wiesława Cieślika z rodziną)
7.oo - + Urszulę Sikora (od rodziny Marszalik)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Janusza i Lucyny w 40 rocznicę ślubu.
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Józefy w 8o rocznicę urodzin

30. Niedziela Zwykła – 25.10.2020
8.oo - ++ Mariana i Tadeusza Proficz ()
8.oo - + Władysława Wąsowicza (od Piotra Zająca)
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisławy i Mariana Góra w 65 rocznicę małżeństwa.
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisława w 60 rocznicę urodzin
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców.
16.oo - ++ Barbarę i Mariana Zabłocki