1. Kończymy Tydzień Misyjny. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.
Nabożeństwo Różańcowe w dniu dzisiejszym o godz. 15.3o, a o 16.oo Msza święta.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać w środę liturgiczne święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele będą o 8.oo,10.oo i 12.oo, na cmentarzu o godz. 11.oo i centralna Msza św. o godz. 14.oo. Procesji po cmentarzu w tym roku nie będzie ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną. Zaraz po Mszy św. o godz. 14.oo będzie nabożeństwo za zmarłych. (o godz. 16.oo Mszy św. w kościele nie będzie).
W poniedziałek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze Święte w kościele o godz. 8.oo, 10.oo i 18.oo; na cmentarzu o godz.12.oo i 15.oo. Przed każdą Mszą św. w kościele i na cmentarzu modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami. Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii.

3. Msza św. w tygodniu o godzinie 7.oo i 18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie - od poniedziałku do soboty - od godz. 17.oo. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.3o. Nowenny będą łączone z nabożeństwem różańcowym.

4. W naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie – rano przed Mszą świętą, po południu od 17.oo do czasu rozpoczęcia nabożeństwa.

5. Bóg zapłać za ofiary indywidualnie złożone na potrzeby parafii a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece patronów.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca z Wróblowic Marian Góra (74 lata). Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…


DEKRET abpa Marka Jędraszewskiego

1. W związku z wprowadzonymi od 17 października br. obostrzeniami należy przestrzegać za-sad wynikających z objęcia terenu parafii czerwoną strefą”. Dotyczy to liczby osób gromadzących się w świątyniach (limit osób w przeliczeniu na powierzchnię świątyni), odległości między nimi, a także wcześniej ustanowionego nakazu zakrywania ust i nosa.

2. W związku z zaistniała sytuacją pandemiczną udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego i świą-tecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nie-obecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

3. Obrzęd Komunii Świętej należy tak sprawować, by każdy mógł według własnej wrażliwości przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń lub do ust, z zachowaniem takiej właśnie kolejności rozdawania Komunii.

4. Nie ulegają zmianie szczególne warunki sprawowania sakramentu pokuty i pojednania, któ-re uwzględniają zastosowanie w konfesjonałach folii ochronnej nadającej się do częstej dezynfekcji.

Intencje Mszalne - od 25.10 do 1.11.2020

30 Niedziela Zwykła – 25.10.2020
8.oo - ++ Mariana i Tadeusza Proficz ()
8.oo - + Władysława Wąsowicza (od Piotra Zająca)
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisławy i Mariana Góra w 65 rocznicę małżeństwa.
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisława w 60 rocznicę urodzin
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców.
16.oo - ++ Barbarę i Mariana Zabłocki

Poniedziałek – 26.10
7.oo - + Józefa Gawora (od Łukasza z rodziną)
7.oo - + Andrzeja Woźniaka (od Marii i Jerzego Kostur)
7.oo - + Józefa Desonia (od rodziny Żak)
18.oo - ++ Helenę i Mariana Surówka 23 rocznica ++ ()

Wtorek – 27.10
7.oo - + Józefa Drożniowskiego (od rodziny Krawczyk)
7.oo - + Heleny Woźniak (od Andrzeja Woźniaka z rodziną)
7.oo - + Jana Jani (od rodziny Jania i chrześnicy Agnieszki )
18.oo - + Stefana Pietrzyka w 5 rocznicę ++ ()
18.oo - + Stanisławę Guzy (od rodziny Szostek)

Środa – 28.10
7.oo - + Józefę Stefanik (od rodzeństwa Waśniowskich)
7.oo - + Irenę Sarga (od Marii Stachnik z rodziną)
7.oo - + Danutę Brożek (od Kazimiery i Agnieszki )
18.oo - + Lucynę Niebrzegowską (od Tadeusza z rodziną)
18.oo - + Tadeusza Zalasa ()

Czwartek – 29.10
7.oo - + Lesława Wątora (od siostry)
7.oo - + Bolesława Wronę (od brata Franciszka z rodziną)
18.oo - ++ Franciszka Wojdyłę, Leopolda Filuciaka oraz Jerzego Koczaya ()

Piątek – 30.10
7.oo - + Józefę Proficz (od siostry Stanisławy Lalik)
7.oo - + Ryszarda Pabiana (od brata Jana z rodziną)
7.oo - + Jana Gawędę (od bratanicy Iwony z rodziną)
18.oo - + Eugenię Szymską ( od Władysławy Moskal)
18.oo - ++ Stanisława i Weronikę Olech ()

Sobota – 31.10
7.oo - + Władysława Szczupała (od wnuczki z rodziną)
7.oo - + Anielę Wrona (od córki Mieczysławy z rodziną)
7.oo - + Alojzego Tekieli (od wnuka Piotra z rodziną)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Jana i Zofii Kantor w 45 rocznicę ślubu.
18.oo - błagalna o oddalenie pandemii w Polsce i na całym świecie (od róży Jałochowej)

31. Wszystkich Świętych – 1.11.2020
8.oo - za ++ z rodzin członkiń róży Job ()
8.oo - ++ Fundatorów i ofiarodawców parafii ()
10.oo - za ++ kapłanów, którzy pracowali w tej parafii.
11.oo - /cmentarz/ + ks. Władysława Kajzera
12.oo - ++ Józefa Jałochę i ++ z rodziny
14.oo - /cmentarz/ ++ spoczywających na cmentarzu
14.oo - /cmentarz/ ++ spoczywających na cmentarzu