1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. W tym roku inaczej przeżywamy ten dzień. Cmentarze są zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Msze św. dzisiaj tylko w kościele – 8.oo; 10.oo; 12.oo i 16.oo. O godz. 15.3o nabożeństwo za zmarłych.

2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych i modli się za zmarłych, którzy pokutują w czyśćcu ofiarując im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.oo; 10.oo 12.oo; 15.oo i 18.oo.
Decyzją Stolicy Apostolskiej w bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad.
a) Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
b) Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez po-szczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
c) Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, wielkiego reformatora Kościoła.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W na-szych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.3o.

3. Msza św. w tygodniu o godzinie 7.oo i 18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie - od poniedziałku do piątku - od godz. 17.oo.
w poniedziałek i wtorek różaniec o godz.17.3o
w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz.17.4o
w czwartek nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz.17.4o
w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy o godz.7.oo, a o godz.17,45 nabożeństwo do Serca PJ.
w sobotę po Mszy o godz.7.oo modlitwy w intencji rodzin i rodziców oczekujących na narodzenie dziecka. Natomiast po Mszy wieczornej czuwanie pierwszosobotnie do godziny 21.oo. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie – rano przed Mszą świętą, po południu od 17.oo do czasu rozpoczęcia nabożeństwa.

5. Bóg zapłać za ofiary indywidualnie złożone na potrzeby parafii a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece patronów.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca z Wróblowic: Józef Bryndza (86 lat) pogrzeb we wtorek o 12.oo; z Wrząsowic: Józefa Wątor (83 lata), Mosur Edward (64 lata) – pogrzeb we wtorek o 14.oo ; ze Zbydniowic Józefa Paryła (92 lata) i z Kurdwanowa Maria Furlaga (86 lat).
Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

Intencje Mszalne - od 1 do 8.11.2020

31 Wszystkich Świętych – 1.11.2020
8.oo - za ++ z rodzin członkiń róży Job ()
8.oo - za ++ kapłanów, którzy pracowali w tej parafii. ()
10.oo - ++ Fundatorów i ofiarodawców parafii ()
10.oo - + ks. Władysława Kajzera
12.oo - ++ Józefa Jałochę i ++ z rodziny
16.oo - ++ spoczywających na naszym cmentarzu

Poniedziałek – Dzień Zaduszny – 2.11
8.oo - ++ wypominanych ()
8.oo - ++ wszystkich wiernych zmarłych ()
10.oo - + wg intencji Ojca św. ()
12.oo - ++ wypominanych
15.oo - + + wypominanych
18.oo - ++ wszystkich wiernych zmarłych ()

Wtorek – 3.11
7.oo - ++ Jana Jałochę; Stefanię i Antoniego Drab oraz Jana, Reginę, Czesława i Józefa Jałocha()
7.oo - + Czesławę Pabian (od Doroty i Władysława Zasada)
7.oo - + Fryderykę Surówka (od chrześnicy Marii z rodziną)
18.oo - ++ Anielę i Wincentego Małyszko oraz Jadwigę i Bolesława Puchała i ++ z rodziny ()
18.oo - + Antoninę Krawczyk (od wnuka Łukasza z rodziną)

Środa – 4.11
7.oo - + Mariana Oliwę (od rodziny Kozłowskich)
7.oo - + Jana Brożka (od córki Antoniny z rodziną)
7.oo - + Marię Tylek (od kuzyna Mieczysława z rodziną )
18.oo - + Józefę Brożek (od Bronisławy Cieślik)
18.oo - + Urszulę Sikora (od Stefanii i Leszka Gawor)

Czwartek – 5.11
7.oo - + Władysława Wąsowicza (od Jadwigi Duda i Stanisława Zająca)
7.oo - + Józefę Bankowicz (od Jacka Kozioła)
18.oo - + Jana Brożka w 3 rocznicę ++ ()

Piątek – 6.11
7.oo - + Józefa Marka (od rodziny Wąsowicz)
7.oo - + Eugenię Czort (od Janiny Jałocha z rodziną)
18.oo - ++ Anielę i Tadeusza Frasik ()

Sobota – 7.11
7.oo - + Władysława Luzara i jego rodziców ()
7.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Jerzego Bruzdy ()
7.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Anny Leśniak ()
18.oo - + Bronisława Frasika.
18.oo - + Ks. Michała Klisia ()

32. Niedziela Zwykła – 8.11.2020
8.oo - ++ Wiesława Nowaka i rodziców ()
8.oo - ++ zmarłych z róży Jałochowej ()
10.oo - ++ Jana i Teresę Pietrzyk oraz Kazimierza Kowalczyka, Annę Wrona i Katarzynę Bruzda.
10.oo - + Józefę Paryła
12.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Stanisława Seweryna w 12 rocznicę ++ oraz Joannę i Franciszka Paryła.