1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Msze dzisiaj o 8.oo, 10.oo; 11.oo, 12.oo, 15.oo i 16.oo. Na Mszę o godz. 16.oo zapraszamy Po Mszy o godz. 16.oo spotkanie dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami na Mszę św. Po Mszy będzie spotkanie, którego tematem będzie uroczystość pierwszokomunijna.

2. Jutro święto nawiedzenia Najświętszej Mari Panny i zakończenie nabożeństw majowych z pro-cesją. We wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika. Od wtorku rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych także o godz. 17.3o. Pierwszego czerwca przypada Dzień Dziecka.

W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny.
Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Czort (przy ul. Wróblowickiej); drugi przy posesji p. Koza (przy ul Niewodniczańskiego); trzeci na placu przed cmentarzem; czwarty na placu przykościelnym. Wszystkich zapraszam do udziału w tym wspólnym i publicznym wyznaniu wiary w obecność Jezusa w Eucharystii, a szczególnie: dziewczynki do sypania kwiatów (od 5 roku), panie do niesienia feretronów i światła; panów do niesienia baldachimu i chorągwi, strażaków z Wrząsowic i Zbydniowic, orkiestrę, chór Cantores, młodzież, Służbę Liturgiczną Ołtarza ( ministrantów i lektorów). Na zakończenie procesji błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Po procesji będzie odprawiona Msza święta dla tych, którzy nie będą na Mszy o godz. 10.oo. W dniach oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo. W te dni nabożeństwo czerwcowe będzie łączone z procesją.
Udekorujmy nasze domy, mieszkania, trasę procesji, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
W sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, wielkiego misjonarza i apostoła Niemiec.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota. W piątek po Mszy o godz.7.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę modlitwy w intencji rodzin i rodziców oczekujących na narodzenie dziecka. Po Mszy św. o godz. 18.oo czuwanie pierwszosobotnie do godz.21.oo.
Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 8.3o

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.oo, z wyjątkiem czwartku i soboty. Nabożeństwa będą łączone z nabożeństwem czerwcowym, a w oktawie z procesją.

4. W naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie – rano przed Mszą świętą, po południu od 17.oo do 18.oo

5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, oraz w czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo.

6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Miłujcie się i Stasia.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone indywidualnie przez parafian na potrzeby parafii, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Dziękuję także za ofiary złożone na wsparcie rodziny poszkodowanej w pożarze z Wrząsowic. Zebrano do puszek 3784,68 .

8. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do Domu Ojca z Wrząsowic Jan Bruzda (67 lat). Polećmy go Bożemu miłosierdziu…. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Intencje Mszalne - od 30.05 do 6.06.2021

9 Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021
8.oo - dziękczynna za I komunię z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Krzysia w 10 rocznicę urodzin ()
8.oo - + Franciszkę Jordan (od córki Liliany z rodziną)
10.oo - + Jana Górę (od wnuka Pawła z rodziną)
11.oo - + Wiesławę Frasik (od kuzynki Ali)
12.oo - + w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
15.oo - + Janinę Kierdaj w 3 rocznicę ++ ()
16.oo - ++ Anielę i Jana Wnęk ()
Poniedziałek – 31.05
7.oo - w pewnej intencji
7.oo - + Małgorzatę Śliwa (od Joli)
7.oo - + Zofię Kopp (od uczestników WTZ-ów z Konar)
18.oo - + Czesławę Orzechowską (od brata Władysława z żoną)
Wtorek – 1.06
7.oo - w pewnej intencji
7.oo - + Annę Fliśnik (od Danuty Gruszka )
7.oo - + Mieczysława Białobrzeskiego (od rodziny Fidowicz)
18.oo - + Józefę Wątor (os Władysławy Luzar z rodziną)
18.oo - + Lucynę Orzechowską (od rodziny Majtyka)
Środa – 2.06
7.oo - w pewnej intencji ()
7.oo - ++ Marię Kostrz w 3 rocznicę ++ i jej męża Stefana ()
7.oo - + Mariana Górę (od sąsiadów)
18.oo - ++ Leszka Kołodzieja i rodziców ()
18.oo - ++ Tomasza Łukasika (od cioci Jadzi z rodziną)
Czwartek – 3.06 Boże Ciało
8.oo - + Wiesławę Ujma (od rodziny Ujma z Kraśnika)
8.oo - + Apolonię Guzik (od wnuczki Ewy z rodziną)
10.oo - w intencji parafian i ofiarodawców
10.oo - + Leszka Tomanę
12.oo - + Wiesława Bobka (od syna, synowej i wnuków)
16.oo - + Mieczysława Kozę w 26 rocznicę ++ ()
Piątek – 4.06
7.oo - w pewnej intencji ()
7.oo - + Jana Brożka (od syna Marcina z rodziną)
7.oo - + Czesława Gniadka (od siostry Marioli z rodziną)
18.oo - + Zofię Góra w 3 rocznicę ++ ()
18.oo - + Krzysztofa Wątora (od brata Roberta)
Sobota – 5.06
7.oo - + w pewnej intencji
7.oo - + Andrzeja Guzika (od Eweliny z rodzina)
7.oo - + Zofię Książek (od córki Magdy z rodziną)
18.oo - + Wawrzyńca Jastrzębskiego ()
18.oo - + Stanisława Strózika (od żony)
10. Niedziela Zwykła – 6.06.2021
8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży Jałochowej i ich rodzin oraz za ++ z róży ()
10.oo - ++ Bronisławę i Walerego Dziedzic oraz Magdalenę i Józefa Zgud ()
11.oo - + Waleriana Pletiak w 25 rocznicę ()
12.oo - + w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
15.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Karoliny Józefczyk i Konrada Pabiana ()
16.oo - + Czesławę Guzik rezerwacja ()