1. Dziś pierwsza niedziela czerwca. Msze dzisiaj o 8.oo, 10.oo; 11.oo, 12.oo, 15.oo i 16.oo. Pro-cesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.oo. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

2. We wtorek 8 czerwca wspomnienie św. Jadwigi Królowej, W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu za pobożne i publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa możemy zyskać odpust zupełny. Oprócz odmówienia Aktu musimy także wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Dzień I Komunii. Na Mszy św. o godz. 10.oo dzieci z Wrząsowic, a na Mszy św. o godzinie 12.oo dzieci z Wróblowic przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa Eucharystycznego do swojego serca. Dzieci z poszczególnych grup zbiorą się wraz z rodzicami przed kościołem 10 minut wcześniej przed rozpoczęciem Mszy Świętej. Po przyjęciu błogosławieństwa od rodziców dzieci w uroczystej procesji wejdą do kościoła by uczestniczyć w liturgii eucharystycznej. Starajmy się stworzyć tym dzieciom jak najlepsze warunki przeżycia tej pięknej liturgii. Dzieci zajmą miejsca w ławkach z przodu świątyni, za nimi ich rodzice i chrzestni. Spowiedź święta dla dzieci w sobotę od godziny 9.oo do 10.3o. dzieci z Wróblowic i Wrząsowic. Dzieci zgromadzą się o godz. 8.4o na nabożeństwo przygotowują-ce do spowiedzi. Za dwa tygodnie – 20 czerwca dzieci z klas IV będą miały rocznicę I komunii.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.oo. Nabożeństwo czerwcowe w oktawie Bożego Ciała, a więc włącznie do czwartku będzie łączone z procesją. Od piątku nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.3o.

5. W naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie – rano przed Mszą świętą, po południu od 17.oo do 18.oo

6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Miłujcie się i Stasia.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone indywidualnie przez parafian na potrzeby parafii przy okazji odwiedzin chorych, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

8. Pragnę poinformować, że ks. Prałat Eugeniusz Sukiennik od piątku - za zgodą abpa Mar-ka Jędraszewskiego - zamieszkał w Domu Księży Chorych w Swoszowicach. Decyzja o zamieszkaniu ks. prałata w Domu Księży Chorych została podjęta, - jak napisał w piśmie ks. Arcybiskup - w trosce o stan zdrowia ks. prałata. Tam będzie miał stałą i dobrą opiekę, czego parafia nie jest w stanie zapewnić.

9. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do Domu Ojca z Wrząsowic Wiesław Jodłowski (60 lat). Polećmy go Bożemu miłosierdziu…. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Intencje Mszalne - od 6 do 13.06.2021

10 Niedziela Zwykła – 6.06.2021
8.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży Jałochowej i ich rodzin oraz za ++ z róży ()
10.oo - ++ Bronisławę i Walerego Dziedzic oraz Magdalenę i Józefa Zgud ()
11.oo - + Waleriana Pletiak w 25 rocznicę ()
12.oo - + w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
15.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Karoliny Józefczyk i Konrada Pabiana ()
16.oo - + Czesławę Guzik - R ()

Poniedziałek – 7.06
7.oo - + Andrzeja Grzyb (od córki Joanny z rodziną)
7.oo - + Stanisława Wojakiewicza (od cioci Danki Gruszki)
18.oo - ++ Edwarda Kuter w 6 rocznicę ++; Mariana brata; Władysława Bugaja oraz Janinę i Stanisława Kuter

Wtorek – 8.06
7.oo - + Sabinę Gębala (od Marii i Edwarda Sowa )
7.oo - + Jarosława Bartkowskiego (od braci)
18.oo - + Fryderykę Surówka w 1 rocznicę ++ i jej męża Leopolda ()
18.oo - + Jana Kowalczyka (od rodziny)

Środa – 9.06
7.oo - + Stanisława Stryszowskiego (od rodziców)
7.oo - + Stefanię Urbanik (od syna Dariusza)
18.oo - + Jadwigę Babicz w 13 rocznicę ++ ()
18.oo - + Piotra Krochmala (od cioci Józi i rodziny Luzar)

Czwartek – 10.06
7.oo - + Tadeusza Czubę (od żony)
18.oo - ++ Izabelę i Mikołaja Trubickich ()

Piątek – 11.06
7.oo - + Bronisława Szymskiego (od właścicieli Delikatesów w Świątnikach)
7.oo - + Annę Fliśnik (od Cecylii Luzar)
18.oo - + Czesławę Czort (od córki Mirosławy z rodzina)
18.oo - + Zofię Kopp (od siostrzenicy Barbary Pruszyński z rodziną)

Sobota – 12.06
7.oo - + Czesławę Orzechowską (od chrześniaka Roberta Krawczyka)
7.oo - + Jana Górę (od siostrzeńca Władka)
15.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Kingi Jałocha i Kamila Topolskiego
18.oo - ++ Zofię i Bronisława Pokuta ()
18.oo - + Bogdana Górę (od kuzyna Rafała z rodziną)

11. Niedziela Zwykła – 13.06.2021
8.oo - ++ Marię i Stanisława Pabian, Marię i Stanisława Boduch, Annę i Mariana Gadocha,
Marię i Franciszka Prorok, Halinę Sobesto oraz Marię Cholewa()
10.oo - + w intencji dzieci pierwszokomunijnych z Wrząsowic ()
12.oo - + w intencji dzieci pierwszokomunijnych z Wróblowic
15.oo - + Mieczysława Białobrzeskiego (od Genowefy i Wiesława Bobek z rodziną)
16.oo - + Marię Tylek i rodziców ()