1. Kończy się powoli czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Nadszedł czas wakacji i urlopów. Zadbajmy o to, by nie był to tylko czas odpoczynku, lecz także umocnienia naszej wiary. Życzymy wam z całego serca radosnych i pełnych słońca wakacji. Dziś przypada wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła. Msze dzisiaj o 8.oo, 10.oo, 12.oo, 15.oo i 16.oo.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku oraz naszym arcybiskupie Marku i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.
W sobotę święto św. Tomasza Apostoła. Według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

3. Od jutra Msza św. w ciągu tygodnia tylko o godz. 18.oo. W niedzielę Msze będą o godzinie 8.oo; 10.oo; 12.oo i 16.oo. I tak będzie przez cały czas wakacyjny.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce NMP.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 17.oo. Zakończenie Nabożeństw czerwcowych we środę. We czwartek Nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o 17.4o; w piątek Nabożeństwo do Serca PJ o 17.4o, a w sobotę po wieczornej Mszy św. czuwanie pierwszosobotnie do godz. 21.oo. W przyszłą niedziele zmianka różańcowa po Mszy o godz. 8.oo.
5. Odwiedziny chorych z komunią świętą: w piątek od godz. 8.3o Wróblowice, Zbydniowice i Wrząsowice. W sobotę od 9.45 - Kurdwanów i Wróblowice ul. Landaua.

6. W naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo do czasu rozpoczęcia nabożeństwa o godz. 17,4o.

7. Od jutra przez cały czas wakacyjny kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

8. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Miłujcie się i Stasia.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone indywidualnie przez parafian na potrzeby parafii, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Dzisiaj przed kościołem kwesta na pomoc dla 6 letniego Kacpra, który choruje: na rehabilitację i zakup profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz pulsoksymetru.

10. Za tydzień w niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca z Wrząsowic Józef Kotaś (71 lat). Polećmy go Bożemu Miłosierdziu; Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu ……..

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Intencje Mszalne - od 27.06 do 4.07.2021

13 Niedziela Zwykła – 27.06.2021
8.oo - + Piotra Gruszkę ()
10.oo - dziękczynna za otrzymane łaski w ciągu całego roku szkolnego ()
10.oo - ++ Elżbietę i Władysława Wrona oraz Jana, Mieczysława, Anielę i Stefanię Urbanik
12.oo - dziękczynna za otrzymane łaski w ciągu całego roku szkolnego ()
15.oo - ++ Jana Bylicę i Edwarda Ujmę - zięcia
16.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i dalsze błogosławieństwo dla Danuty i Mirosława Suchan
w 35 rocznicę małżeństwa ()

Poniedziałek – 28.06
18.oo - dziękczynna za przeżyte lata z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo na dalszy etap życia ()
18.oo - o zdrowie i błogosławieństwo w pracy dla Piotra Jałochy ()

Wtorek – 29.06
18.oo - ++ Jana Joba w 23 rocznicę ++, Janinę żonę oraz Halinę córkę ()
18.oo - + Jarosława Bartkowskiego (od brata z rodziną)
Środa – 30.06
18.oo - ++ Mieczysława Kurdziela i jego syna Dariusza ()
18.oo - + Wiesława Szostaka (od Rady Parafialnej)

Czwartek – 1.07
18.oo - + Mariana Waśniowskiego ()

Piątek – 2.07
18.oo - + Łucję Mocha ()

Sobota – 3.07
18.oo - ++ Kazimierza, Józefę i Andrzeja Mądry ()

14. Niedziela Zwykła – 4.07.2021
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży św. Rity()
10.oo - + Helenę Woźniak ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - ++ Mariana Surówkę w 18 rocznicę ++, i Helenę Surówka ()