1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
Już tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlite-wnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli Chrystusa i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
O godz. 15.15 nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z rozważaniem pasyjnym, a o godz. 16.oo Msza Święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.
Gdyby nie Wielki Poniedziałek, 25 marca obchodzilibyśmy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zgodnie z normami kalendarza liturgicznego w tym roku uroczystość ta została przeniesiona na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli na 8 kwietnia.
W Wielki Wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra. Od 2009 roku obchodzimy je w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów.
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę przed Mszą św. o godz. 17.45.
Najważniejszymi dniami Wielkiego Tygodnia są Święte Trzy Dni Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, które trwa w Wielki Piątek i Wielką sobotę, ma swój ośrodek (punkt kulminacyjny) w Wigilii paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.
W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne.
W naszej wspólnocie Mszę Wieczerzy Pańskiej będziemy celebrować o godz. 18.oo. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godziny 22.oo.

Wielki Piątek: Zgodnie z najdawniejsza tradycją Kościół nie sprawuje w tym dniu Eucharystii; Komunii świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii ku czci Męki Pańskiej.
Od godz. 7.oo wystawienie Pana Jezusa w Ciemnicy i czuwanie. 
O godz. 7.30 - Jutrznia
O godz. 15.oo – w godzinie śmierci Jezusa na Krzyżu nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
O godz. 18.oo rozpoczniemy celebrację Liturgii Męki Pańskiej w czasie której w szczególny sposób uczcimy Krzyż Pana Jezusa. Po liturgii Męki Pańskiej Gorzkie Żale. Adoracja Pana Jezusa w Grobie, będzie trwała do godz. 24.oo.
O zaciągnięcie Straży Honorowej przy grobie Chrystusa zapraszam Strażaków tak z Wrząsowic jak i ze Zbydniowic.
Do czuwania przy Grobie zapraszam wszystkich parafian. Adoracja Jezusa w Grobie będzie rejonami parafii, aby nasza obecność przy Chrystusie była nieustanna:;
od 20.oo – 21.oo Kurdwanów; od 21.oo – 22.oo Wrząsowice;
od 22.oo – 23.oo Zbydniowice; a od 23.oo – 24.oo Wróblowice.
O 22.oo będzie Droga Krzyżowa.
Przypominam że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do liturgii Paschalnej.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W tym dniu kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W Wielką Sobotę Kościół powstrzymuje się zupełnie od sprawowania Ofiary Mszy świętej.
Od 7.oo wystawienie Pana Jezusa w Grobie i adoracja do godziny 19.45.
O godz. 7.30 Jutrznia
Święcenie pokarmów o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00 i 13.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej jest główną celebracją Zmartwychwstania Pańskiego jaką przeżywa Kościół.
Ta uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Jest szczytem Triduum Paschalnego. Rozpoczniemy ją celebrować o godz. 20.oo. Zgromadzimy się przed kościołem.
Zgodnie z bardzo dawną tradycją ta noc jest czuwaniem na cześć Pana. Wigilia sprawowana tej nocy, upamiętnia świętą noc zmartwychwstania Pana, jest jakby "matką wszystkich świętych wigilii". Kościół czuwając oczekuje Pańskiego zmartwychwstania i sprawuje je w sakramentach chrześcijańskiego wtajemniczenia. Wigilia Paschalna to "święto wszystkich świąt". Błogosławiony Jan Paweł II napisał: noc paschalna powinna odzyskać swoją niepowtarzalną wagę w roku liturgicznym, do tego stopnia, by rzeczywiście stała się świętem wszystkich świąt”.
Wigilię paschalną zakończymy procesją rezurekcyjną.
Na liturgię przynosimy ze sobą świece, zaopatrzone w okapniki. Świece zapalimy w czasie odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych.

W Niedzielę Zmartwychwstania - o godz. 6.oo rozpoczniemy procesję wokół kościoła.
Z Jezusem Zmartwychwstałym obecnym w Eucharystii przejdziemy wokół kościoła zwiastując światu zmartwychwstanie Jezusa, a po jej zakończeniu rozpocznie się Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
Zapraszam bardzo serdecznie strażaków, dziewczynki do sypania kwiatów, panie do niesienia feretronów i światła, panów do niesienia baldachimu i chorągwi oraz orkiestrę.
Pozostałe Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania będą o 10.oo; 12.oo i 16.oo. O 15.3o uroczyste Nieszpory, którymi zakończymy Święte Triduum Paschalne. W poniedziałek Wielkanocny Msze święte tak jak w niedzielę.
Program Triduum Paschalnego umieszczony jest w gablocie ogłoszeń, proszę się z nim zapoznać.

3. Okazja do spowiedzi świętej: od poniedziałku do środy.
- rano przed Mszą świętą,
- po południu - od 17.oo do 18.oo
- po Mszy św. wieczornej - od 18.30 do 20.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; WPiS i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać składam za ofiarę złożone na potrzeby naszej parafii parafianom z ul. Nowickiego (100 zł), oraz za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Domu Ojca Marian Noworól z Wrząsowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne na 6 Tydzień Wielkiego Postu
24.03.2013 – 31.03.2013

6 Niedziela Wielkiego Postu – 24.03
8.oo - ++ Józefa i Annę Surówka
10.oo - ++ Annę, Tadeusza, Eugeniusza i Andrzeja Łukasik
10.oo - + Józefę Pabian
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Józefa i Stefanię Gucwa
16.oo - + Ryszarda Wilczyńskiego (greg)

Poniedziałek – 25.03
7.oo - + Ryszarda Wilczyńskiego (greg)
18.oo - + Celinę Blańda ( int od rodziny Kasprzyk z Bochni)
18.oo - + Jana Bruzdę ( int od mamy)

Wtorek – 26.03
7.oo - + Jana Ujmę ( int od sąsiadów, od rodziny Suder)
18.oo - + Ryszarda Wilczyńskiego (greg)
18.oo - + Ludwikę Job

Środa – 27.03
7.oo - ++ Celinę Blańda i Wacława Książka ( int od rodziny Kasprzyk z Bochni)
7.oo - + Jana Bruzdę ( int od rodziny)
18.oo - + Jana Ujmę ( int od brata Bronisława z córkami)

Wielki Czwartek – 28.03
18.oo - dziękczynna
18.oo - + Stanisława Czeremugę w 4 rocznicę ++
18.oo - + Józefa Ujmę ( int od żony)

Wielka Sobota – 30.03
20.oo - w pewnej intencji
20.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Weroniki Gwiżdż w 18 rocznicę urodzin
20.oo - + Bolesława Kucałę w 4 rocznicę ++ ( rezerwacja)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03
7.oo - + Franciszka Bobka w 4 rocznicę ++
7.oo - ++ Stefanię i Antoniego Drab oraz Jana, Reginę, Czesława i Józefa Jałocha
10.oo - ++ Eugeniusza Job w 5 rocznicę ++; Agatę i Szymona Proficz oraz Włodzimierza Jałochę
12.oo - ++ Felicję Wawrowicz w 10 rocznicę ++ i Kazimierza męża ( rezerwacja)
16.oo - + Celinę Blańda ( int od rodziny Cefal z Proszówek)

Poniedziałek Wielkanocny – 1.04
8.oo - + Edwarda Bruzdę w 1 rocznicę ++
10.oo - ++ Elżbietę, Władysława, Rozalię i Michała Wrona
10.oo - ++ Władysława Ujmę oraz Jana i Honoratę rodziców
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Józefa Ujmę ( int od sąsiadów)
16.oo - + Eugeniusza Pabiana
16.oo - ++ Czesława Sikorę, Jana syna