1. Kończymy Tydzień Misyjny. Kończy się także miesiąc październik. Dziękujemy dzisiaj Bogu za kościół parafialny, naszą świątynię, którą Pan wybrał na miejsce przebywania wśród nas, dziękujmy za to szczególne miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz.15.2o. Msze św. w dniu dzisiejszym: o 8.oo; 10.oo; 12.oo i o 16.oo.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
- jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Ma ona bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Na naszym cmentarzu parafialnym Msza św. o godz. 11.oo i centralna Msza św. o godz. 14.oo, a po niej procesja żałobna na Cmentarzu w czasie której będziemy się modlić za naszych zmarłych.
- we wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. w Kościele o godz. 8.oo; 10.oo i 18.oo, a na cmentarzu o godz.12.oo i 15.oo. Przed Mszami na cmentarzu modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami.
- od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
- w czwartek 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, gorliwego duszpasterza.
- w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 17.oo do 18.oo.

Przed Mszą św. stałe nabożeństwa:
- we środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy - o godz. 17,4o;
- we czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego - o godz. 17.4o;
- w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy o godz. 7.oo, a przed Mszą o godz. 17.4o nabożeństwo do Seca Pana Jezusa z racji pierwszego piątku.
- w sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo modlitwy w intencji rodzin i rodziców oczekujących na narodzenie dziecka. Po Mszy wieczornej czuwanie pierwszosobotnie do godz.21.oo.
Chorych z komunią św. odwiedzimy w sobotę. Początek odwiedzin o godz. 8.3o.

4. W naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie: rano przed Mszą św. o godz. 7.oo, po południu od 17.oo do czasu rozpoczęcia nabożeństwa o godz. 17,4o.

5. Kancelaria parafialna czynna w wtorek, środę i piątek po Mszy wieczornej, a w czwartek i sobotę od godz. 8.oo do 9.oo..

6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Miłujcie się i Stasia.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone indywidualnie przez parafian na potrzeby parafii, a tak-że za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Domu Ojca Władysława Michalec z Wrząsowic (80 lat). Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz radosnego świętowania.


Program
Uroczystości Wszystkich Świętych 2021

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych /poniedziałek/ Msze święte w kościele o godzinie: 8.oo, 10.oo i 12.oo. Msze Na cmentarzu o godz. 11.oo i centralna Msza św. o godz. 14.oo; po której wyruszy procesja po cmentarzu. W czasie procesji przy 5 stacjach będziemy modlić się za zmarłych. (o godz. 16.oo Mszy św. w kościele nie będzie).

2. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

3. W Dzień Zaduszny /we wtorek/ – Msze święte w kościele o 8.oo, 10.oo i 18.oo; Msze na cmentarzu o 12.oo i o 15.oo. Przed Mszą o godz. 12.oo i 15.oo na cmentarzu modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami.

4. Odpusty (przypomnienie)
Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki uzyskania odpustu: w czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić: Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.
Natomiast wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada włącznie, nawiedzą pobożnie cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; w inne dni roku – odpust jest cząstkowy.

5. Informujemy, że można składać na wypominki roczne i listopadowe w zakrystii.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym będą kwestować Przedstawiciele Rady Parafialnej, strażacy oraz wolontariusze na kontynuację renowacji ogrodzenia cmentarza. (została do remontu brama wejściowa na cmentarz od południa).


Intencje Mszalne - od 31.10 do 7.11.10.2021

31 Niedziela Zwykła – 31.10.2021
8.oo - ++ Wiesława Nowaka i jego rodziców ()
10.oo - + Andrzeja Guzika w 1 rocznicę ++()
10.oo - + Jana Górę (od rodziny Porosło)
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Helenę Surówka w 24 rocznicę ++ i jej męża Mariana ()

Poniedziałek – 1.11
8.oo - ++ Fundatorów i dobrodziejów parafii ()
10.oo - ++ kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii ()
11.oo - ++ spoczywających na cmentarzu
12.oo - ++ Józefa Jałochę i ++ z rodziny
14.oo - ++ spoczywających na cmentarzu
14.oo - ++ spoczywających na cmentarzu ()

Wtorek – 2.11
8.oo - + za wszystkich wiernych zmarłych ()
10.oo - +wg intencji Ojca Świętego ()
12.oo - (cmentarz) ++ wypominanych
15.oo - (cmentarz) ++ wypominanych
18.oo - + za wszystkich wiernych zmarłych
18.oo - +wg intencji Ojca Świętego

Środa – 3.11
7.oo - ++ Stefanię i Antoniego Drab, Jana i Reginę Jałocha oraz Jana, Józefa i Czesława Jałocha ()
7.oo - + Czesława Gniadka (od chrześniaka Pawła Gniadka)
18.oo - ++ Jana i Teresę Pietrzyk, Annę Wrona, Kazimierza Kowalskiego i Katarzynę Bruzda ()
18.oo - + Apolonię Guzik (od Józefy Fraś)

Czwartek – 4.11
7.oo - ++ spoczywających na cmentarzu ()
18.oo - + Wiesława Bobka (od Pauliny i Łukasza z rodziną)

Piątek – 5.11
7.oo - + Andrzeja Grzyba (od Janiny i Pawła Dalacha )
7.oo - + Stefanię Książek (od wnuka Mariusza z rodziną)
18.oo - + Jana Brożka w 4 rocznicę ++
18.oo - + Krzysztofa Wątora (od Dawida Łobody)

Sobota – 6.11
7.oo - + Jarosława Bartkowskiego (od róży męskiej)
7.oo - + Stanisława Strózika (od Joanny i Grzegorza Wronka)
18.oo - ++ Janinę i Franciszka Wronę ()
18.oo - + Adama Gawora (od szwagierki Marii z rodziną)

32 Niedziela Zwykła – 7.11.2021
8.oo - ++ Anielę i Tadeusza Frasik i ich rodziców ()
10.oo - ++ Tadeusza Puchałę; Jadwigę i Bolesława Puchała oraz Wincentego Małyszko()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Bronisława Frasika w 30 rocznicę ++ ()