1. Gromadzi nas dzisiaj liturgia największych świąt chrześcijańskich, - Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Święte Triduum Paschalne kończymy dzisiaj nieszporami o godzinie 15.3o, a o 16.oo ostatnia Msza Święta.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Uroczystość Zmartwychwstania jest przedłużona na cały przyszły tydzień – Oktawa Wielkanocna. Każdego dnia powtarzać będziemy te same słowa dzisiejszej liturgii: „Zjednoczeni z całym Kościołem uroczyście obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Pozwólmy, aby nasze serca napełniały się tą prawdą naszej wiary przez udział w liturgii oktawy.
Jutro drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. tak jak w niedzielę. W czasie Mszy będziemy modlić się i wspierać UPJP II w Krakowie. Na Mszy o 12.00 będziemy udzielać chrztu najmłodszym naszym parafianom.
W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
We wtorek, 2 kwietnia, przypada 8. rocznica śmierci Błogosławionego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak naprawdę być solą dla ziemi. Starajmy się go w tym naśladować!
Adoracja Najświętszego Sakramentu - we wtorek, środę i czwartek od godziny 17.oo do 18.oo,
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - we środę przed Mszą św. o godz. 17.45
Nowenna do Przemienia Pańskiego - we czwartek przed Mszą św. o godz. 17.45
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.
A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Po Mszy o godz. 7.oo modlitwy w intencji rodzin i matek oczekujących na narodzenie dziecka, a po mszy św. o godz. 18.oo Czuwanie przed Nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii: bł. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny w naszej parafii.
Czuwając przed Jezusem Eucharystycznym będziemy modlić się o owocne Nawiedzenie dla naszej parafii. Program czuwania:
- po Mszy św. o godz. 18.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja w ciszy do 20.oo; - o 20.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia; - o 20.30 Modlitwa Różańcowa; - o 21.oo Apel Jasnogórski i czuwanie z Janem Pawłem II; Czuwanie modlitewne zakończymy około godz. 21.40
Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania w piątek najbliższy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą rano i wieczorem.
Odwiedziny chorych z komunią św. w piątek od godz. 8.15
Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na Mszę o godz. 18.oo zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych wraz ze swymi dziećmi na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Uroczystości Pierwszej Komunii.

3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej Uroczystości: dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwonkami, paniom noszącym feretrony, obrazy, światło; panom niosącym chorągwie i baldachim; strażakom za czuwanie przy grobie Pana Jezusa i udział w procesji; orkiestrze za piękną grę w czasie procesji i na Mszy świętej; lektorom i ministrantom; oazie i scholi; panom – organiście i kościelnemu a także ks. Prałatowi i ks. Piotrowi.
Słowa podziękowania kieruję także dla tych, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, wszystkim którzy składali ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, uczestnikom Adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Zbawiciela, oraz Parafialnemu zespołowi Caritas za stałą opiekę nad ubogimi i za rozprowadzenie paczek świątecznych. Niech Jezus Chrystus Zmartwychwstały napełni wasze serca radością, nadzieją i pokojem.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się.

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

6. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji w imieniu całego zespołu duszpasterskiego wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”. . Życzymy wam radości, tej wewnętrznej, obecnej w sercu, a także zdrowia i sił do pełnienia swoich codziennych zadań.

Intencje Mszalne na Oktawę Wielkanocną
31.03.2013 – 7.04.2013

Niedziela Zmartwychwstania – 31.03
6.3o - o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny Luzar
6.3o - + Franciszka Bobka w 4 rocznicę ++
6.3o - ++ Stefanię i Antoniego Drab oraz Jana, Reginę, Czesława i Józefa Jałocha
10.oo - ++ Eugeniusza Job w 5 rocznicę ++; Agatę i Szymona Proficz oraz Włodzimierza Jałochę
12.oo - ++ Felicję Wawrowicz w 10 rocznicę ++ i Kazimierza męża
16.oo - + Celinę Blańda ( int od rodziny Cefal z Proszówek)

Poniedziałek Wielkanocny– 1.04
8.oo - + Edwarda Bruzdę w 1 rocznicę ++
10.oo - ++ Elżbietę, Władysława, Rozalię i Michała Wrona
10.oo - ++ Władysława Ujmę oraz Jana i Honoratę rodziców
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Józefa Ujmę ( int od sąsiadów)
16.oo - + Eugeniusza Pabiana
16.oo - ++ Czesława Sikorę, Jana syna

Wtorek – 2.04
7.oo - + Celinę Blańda ( int od rodziny Trojan z Bochni)
18.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Kingi Szablowskiej w 13 rocznicę urodzin i dla Julii Kaleta w 2 rocznicę urodzin
18.oo - ++ Genowefę i Stefana Cieplak oraz syna Leszka

Środa – 3.04
7.oo - + Helenę Surówka ( int od bratowej z rodziną)
18.oo - ++ Magdalenę Bobek w 1 rocznicę ++ i jej męża Wojciecha
18.oo - ++ Wiktorię i Stanisława Urbanik oraz ich dzieci: Stanisławę, Marię, Tadeusza, Władysława i Jana

Czwartek – 4.04
7.oo - + Jana Bruzdę ( int od rodziny Szablowskich)
18.oo - + Władysława Czorta i jego rodziców Jana i Agnieszkę
18.oo - dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo w rodzinie

Piątek – 5.04
7.oo - + Helenę Surówka ( int od chrześnicy Alicji Szostak )
7.oo - ++ Marię i Tadeusza Luzar w rocznicę ++
18.oo - ++ Józef i Eugenia Tomana w 13 rocznicę ++

Sobota – 6.04
7.oo - + Jana Bruzdę ( int od ciotki i wujka z Lusiny)
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Barbary i Mieczysława w 30 rocznicę ślubu
18.oo - ++ Juliana Galasa w 15 rocznicę ++, Ewę Bula w 7 rocznicę ++ i Emanuela wnuka

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7.04
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Jakuba Siudy
8.oo - o zdrowie, błogosławieństwo i opiekę M. Bożej dla chorych członkiń róży zelatorki Jałocha
10.oo - + Rozalię Książek w 32 rocznicę ++
12.oo - + Jana Pasiek w 5 rocznicę ++
16.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
18.oo – w pewnej intencji