1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości. O godzinie 15.45 Nieszpory. O godz. 18.oo dodatkowa Msza św. i kolejne spotkanie dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami, w ramach przygotowania uroczystości Pierwszokomunijnej.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
- w poniedziałek 13 grudnia wspomnienie święta Łucji (ok. 281-304), dziewicy i męczennicy; i kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudne-go czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
- wtorek, 14 grudnia wspomnienie świętego Jana od Krzyża (1542-1591), karmelity, mistyka i doktora Kościoła.
- Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

W przyszła niedzielę będziemy gościć w naszej parafii abp Marka Jędraszewskiego, pasterza naszej diecezji. Przyjedzie do nas w ramach wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Będzie obecny na trzech pierwszych Mszach św.: o godz. 8.oo; 10.oo i 12.oo. Po Mszy o godz. 8.oo spotka się z Radą Parafialną na plebanii, po Mszy św. o godz. 10.oo ze Służbą Liturgiczną w salce katechetycznej, a po Mszy o godz. 12.oo z kapłanami naszego dekanatu Kraków-Borek Fałęcki.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.oo do 18.oo. Roraty codziennie o godz. 7.oo; dla dzieci we środę i piątek o godz.18.oo Przed Mszą św. wieczorną stałe nabożeństwa:
- w poniedziałek Różaniec - o godz. 17.3o;
- we wtorek nabożeństwo do św. Józefa - o godz. 17.4o;
- we środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy - o godz. 17,4o;
- we czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego - o godz. 17.4o;
- w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia - o godz. 17.4o;
- w sobotę modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II - o godz.17,4o;

4. W naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej codziennie: rano przed Mszą św. o godz. 7.oo, po południu od 17.oo do czasu rozpoczęcia nabożeństwa o godz. 17,4o.

5. Kancelaria parafialna czynna w wtorek, środę i piątek po Mszy wieczornej, a w czwartek i sobotę od godz. 8.oo do 9.oo.

6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Miłujcie się i Stasia.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone indywidualnie przez parafian na potrzeby para-fii, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. W kiosku Caritas można nabyć świece Wigilij-nego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Domu Ojca: Mieczysława Wrona z Wróblowic (59 lat). Pogrzeb we środę o godz.11.oo. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli oraz radosnego świętowania.

Intencje Mszalne - od 5 do12.12 .2021

3 Niedziela Adwentu – 12.12.2021
8.oo - ++ Łucję i Wiesława Tomana ()
10.oo - ++ Renatę Gniadek w 8 rocznicę ++ oraz Aleksandra Gniadka ()
10.oo - ++ Krystynę i Romana Biedacha ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Marię Calik oraz Mariana i Bronisławę Maliszewskich w 30 rocznicę ++
18.oo - + Władysława Guzego (od chrześniaka Rafała z rodziną )

Poniedziałek – 13.12
7.oo - + Józefa Kotasia (od córki Anety z rodziną)
18.oo - ++ Józefa i Weronikę Pietrzyk ()

Wtorek – 14.12
7.oo - ++ Andrzeja i Annę Prorok praz ++ z rodziny: Stanisławę, Marię, Stanisława i Bogdana ()
7.oo - + Eugenię Grzyb (od wnuczki Joanny z rodziną)
18.oo - ++ Bronisława Frasika w 35 rocznicę ++ i Marię żonę
18.oo - +Tadeusz Pożycki (od Izabeli i Marka Wrona)

Środa – 15.12
7.oo - ++ Fryderyka Bagińskiego oraz Wiktorię i Ludwika Książek ()
18.oo - o szczęśliwe rozwiązanie dla Martyny
18.oo - + Wiesława Bobka (od chrześniaka Janusza Wioletty z rodziną)

Czwartek – 16.12
7.oo - + Jana Brożka (od koleżanek i kolegów z pracy córki)
18.oo - + Czesławę Książek w 8 rocznicę ++ ()

Piątek – 17.12
7.oo - + Tomasza Łukasika (od rodzin Szeremeta i Knapik)
7.oo - + Apolonię Guzik (Od Ryszarda i Herminy Job)
18.oo - + Tadeusza Zalasa w 7 rocznicę ++ ()
18.oo - + Czesława Gniadka (od Radka Rybaka z rodziną)

Sobota – 18.12
7.oo - + Andrzeja Grzyba (od Janiny i Pawła Dalacha)
7.oo - + Krzysztofa Wątora (od Marty z rodziną)
18.oo - + Edwarda i Marię Golik ()
18.oo - + Stanisława Stryszowskiego (od cioci Anny)

4 Niedziela Adwentu – 12.19.2021
8.oo - ++ Annę Brożek w 4 rocznicę ++ i jej męża Bronisława ()
10.oo - + w intencji wszystkich parafian ()
12.oo - ++ Marię i Józefa Frączek oraz Franciszka i Wiktorię Bigaj
16.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()