1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. W naszej parafii gościmy abpa Marka Jędraszewskiego naszego Pasterza, który podsumowuje Kanoniczną Wizytację naszej parafii. Wcześniej w imieniu arcybiskupa gościliśmy przedstawiciela Urzędu Ekonoma Diecezjalnego, następnie Przedstawiciela Wydziału Katechetycznego oraz Przewodniczącego Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej. Zadaniem ich było ocenienie parafii pod względem ekonomicznym, katechetycznym a także liturgiczno-muzycznym. Dzisiaj podsumowanie Wizytacji Kanonicznej i spotkanie wiernych z biskupem na wspólnej modlitwie. Ks. Arcybiskup spotka się także z Rada parafialną na plebanii po Mszy o godz. 8.oo, oraz ze Służbą liturgiczną po Mszy o godzinie 10.oo. Jest także w planie ks. Arcybiskupa spotkanie z księżmi naszego dekanatu po Mszy o godz. 12.oo. O godzinie 15.45 Nieszpory.

2. W tym tygodniu w naszym kościele: Roraty codziennie o godz. 7.oo; dla dzieci we środę i piątek o godz.18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.oo do 18.oo, do rozpoczęcia Mszy o godz. 18.oo. Przed Mszą św. wieczorną w ramach adoracji stałe nabożeństwa:
- w poniedziałek Różaniec - o godz. 17.3o;
- we wtorek nabożeństwo do św. Józefa - o godz. 17.4o;
- we środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy - o godz. 17,4o;
- we czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego - o godz. 17.4o;
- W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
- Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godzinie 8.oo; 10.oo; 12.oo i 16.oo.
- W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku. Papież Franciszek ogłosił obecny rok Rokiem Rodziny. Jak poinformował nas ks. Arcybiskup w liście pasterskim na tegoroczny Adwent, od Święta Świętej Rodziny, które w tym roku przypada 26 grudnia, będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji Krakowskiej Peregrynację Ikony Rodziny z Nazaretu. Pragnę poinformować, że w naszej parafii będziemy gościć Ikonę Rodziny z Nazaretu 23 czerwca. Mam nadzieję, że dla wszystkich rodzin naszej parafii „będzie to czas modlitwy, czuwania i zatroskania, aby wszystkie były coraz bardziej „Bogiem silne”- jak napisał to arcybiskup we wspomnianym liście.

3. W naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi świętej codziennie: rano przed Mszą św. o godz. 7.oo, po południu od 17.oo do rozpoczęcia Mszy świętej.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w wtorek, środę po Mszy wieczornej do 20.oo, a w czwartek od godz. 8.oo do 9.oo.

5. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Miłujcie się i Stasia.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone indywidualnie przez parafian na potrzeby parafii, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. W kiosku Caritas można nabyć jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy Caritasu.

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca: Elżbieta Hyszko z Wrząsowic (71 lat) i Józef Kamieński z Wrząsowic ( 80 lat). Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli oraz radosnego świętowania.

Intencje Mszalne - od 19 do 26.12 .2021

4 Niedziela Adwentu – 19.12.2021
8.oo - ++ Annę Brożek w 4 rocznicę ++ i jej męża Bronisława ()
10.oo - + w intencji wszystkich parafian ()
12.oo - ++ Marię i Józefa Frączek oraz Franciszka i Wiktorię Bigaj
16.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()

Poniedziałek – 20.12
7.oo - + Stefanię Książek (od wnuka Piotra z rodziną)
18.oo - + Stanisławę Klisiewicz ()

Wtorek – 21.12
7.oo - + Jarosława Bartkowskiego (od Barbary i Piotra Paryła z dziećmi)
7.oo - + Stanisława Struzika (od kuzynki Alicji z rodziną)
18.oo - ++ Emilię i Mieczysława Jałocha
18.oo - + Tadeusz Czubę (od Krystyny z Nowego Targu)

Środa – 22.12
7.oo - + Stefanię Urbanik (od siostrzenicy Joli z synem)
18.oo - + Zenomię Mietła
18.oo - + Czesławę Czort (od Mieczysławy Czort z rodziną)

Czwartek – 23.12
7.oo - + Nowaka Gustawa w 564 rocznicę ++ ()
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stefanka w 1 rocznicę urodzin ()

Piątek – 24.12
7.oo - + Antoniego Wątora w 18 rocznicę ++ ()
7.oo - Jana, Andrzeja i Magdalenę Gruszka ()
24.oo - ++ Adama Moskala, Elżbietę Wrona i Marka Zapałę ()
24.oo - ++ Janinę i Zdzisława Guzik oraz Stanisława i Andrzeja synów ()

Sobota – Boże Narodzenie 25.12
8.oo - ++ Eugeniusza Job, Włodzimierza Jałochę oraz Agatę i Szymona Proficz()
10.oo - + Urszulę Sikora w 2 rocznicę ++ ()
10.oo - + Ryszarda Gąsiorowskiego
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Ewy w 60 rocznicę urodzin oraz imieniny ()
12.oo - + Genowefę
16.oo - + Krystynę Fraś w 11 rocznicę ++ ()

Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021
8.oo - ++ Jana Jałochę; Stefanię i Antoniego Drab, Annę i Jana Szymskich oraz Wiesława Wronę ()
10.oo - + Lidię Trojanowską ()
10.oo - ++ Annę i Bronisława Michalik
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Józefa Budka w 16 rocznicę ++ oraz Józefa i Krzysztofa synów ()