W okresie Bożonarodzeniowym odwiedzaliśmy co roku parafian w ramach Wizyty Duszpasterskiej (tzw. kolędy) by zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo, by także lepiej się poznać i porozmawiać o wspólnych sprawach i problemach naszej wspólnoty parafialnej. W obecnym kończącym się roku ze względu na pandemię wizyty duszpasterskiej nie było.

Jesteśmy u progu kolejnego czasu kolędowego. Podczas ostatniego spotkania z Radą Duszpasterską zapytałem, jakie jest ich zdanie w sprawie wizyty duszpasterskiej w obecnej chwili. Odpowiedzieli, że wizyta powinna się odbyć. Po przemyśleniu ostatecznie podjąłem decyzję, że jednak ze względu na trwającą sytuację pandemiczną, by nie narażać nikogo z parafian, a także i siebie w tym trudnym czasie – wielu choruje na covid, wielu przebywa na kwarantannie, dzieci nie chodzą do szkoły, uczą się zdalnie – wizyty duszpasterskie w formie tradycyjnej w tym roku nie będzie. Natomiast zdecydowałem, że będziemy zapraszać do naszego kościoła parafialnego parafian w styczniu – grupami - na wspólne Msze św. odprawiane w waszej intencji. Będzie można sobie zabrać z kościoła wodę święconą i po powrocie do domu będzie można wspólnie się pomodlić w rodzinie i pokropić mieszkanie. Będzie można przy tej okazji złożyć dobrowolne ofiary na potrzeby parafii i diecezji. Będzie można zaprosić księdza indywidualnie tylko w przypadku poświęcenia nowego domu czy nowego mieszkania.