1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które mają nam pomóc w przygotowaniu się do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcjom będzie przewodniczył o. Archanioł Borek (Franciszkanin Reformata). Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 8.oo zmianka różańcowa. O godz. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym, a o godz. 16.oo Msza św.

2. Program rekolekcji jest następujący:
Dzisiaj dla dorosłych na każdej Mszy św. nauka rekolekcyjna. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną codziennie o godz. 8.oo i 18.oo.
Spowiedź dla dorosłych we środę od 7.3o do 8.oo i po południu od 17.15 do 18.oo.
Dla uczniów szkoły podstawowej spotkania rekolekcyjne będą w poniedziałek, wtorek i środę o ustalonych godzinach ze szkołą.

Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z pal-mami podczas Mszy Świętej o godz. 10.oo. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od poniedziałku do czwartku i w sobotę od godz.17.oo do 18.oo, a w piątek od 16.3o do 17.3o. Przed Mszą św. wieczorną w ramach adoracji stałe nabożeństwa:
- w poniedziałek - Różaniec - o godz. 17.3o;
- we wtorek - nabożeństwo do św. Józefa - o godz. 17.4o;
- w czwartek - Nowenna do Przemienienia Pańskiego - o godz. 17.4o;
- w piątek - Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o godz. 7.oo dla dorosłych; o godz. 16.oo dla dzieci i o godz. 17.3o dla dorosłych. O godz. 19.oo w tym tygodniu będzie Droga Krzyżowa w terenie. Przejdziemy ulicami naszej miejscowości. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w kościele, następnie pójdziemy ulicami: Wróblowicką, Bochnaka, Mirtową, Familijną, Parafialną, ks. Kajzera i zakończymy przy krzyżu na placu przykościelnym. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie pasyjnym.
- w sobotę modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – o godz.17.4o;

4. W naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi świętej codziennie: rano przed Mszą św., po południu od 17.oo do rozpoczęcia nabożeństwa o godz.17.4o.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu we wtorek, środę będzie nieczynna ze względu na rekolekcje.
Będzie czynna w piątek po Mszy wieczornej oraz w czwartek i sobotę od godz. 8.oo do 9.oo.

6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Miłujcie się, Małego Gościa i Stasia.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone indywidualnie przez parafian na potrzeby parafii, przez chorych przy okazji odwiedzin w pierwszą sobotę, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. We środę na zakończenie rekolekcji będzie składka na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do domu Ojca z Wróblowic Wojciech Motoła (62 lata) i z Wrząsowic Anna Fraś (83 lata) – pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.oo. Niech Dobry Bóg okaże im miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz św. Józefa oraz patronów na każdy dzień.

10. Błogosławionej niedzieli oraz radosnego świętowania.


Intencje Mszalne - od 3 do 10.04.2022

5 Niedziela Wielkiego Postu – 3.04.2022
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla członków róży męskiej ()
10.oo - ++ Jana Luzara w 35 rocznicę ++ i Annę żonę w 65 rocznicę ()
10.oo - w pewnej intencji ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - + Stanisława Strózika w 1 rocznicę ++ ()

Poniedziałek – 4.04.22
8.oo - + Jana Bruzdę (od kolegów z ELBUDu)
8.oo - + Genowefę Foszczyńską (od siostrzenic i Andrzeja)
18.oo - + Antoninę Biedrawa (od wnuczki Eweliny z rodziną)
18.oo - + Zbigniewa Luzara (od siostry Aleksandry z rodziną)

Wtorek – 5.04.22
8.oo - + Katarzynę Żelazną (od Ewy i Bogdana Krzywickich)
8.oo - + Dariusza Waltera (od Magdaleny Kiepieroch)
18.oo - + Kazimierza Luzara (od rodziny Fraś)
18.oo - + Józefę Gawor (od męża i córek )

Środa – 6.04.22
8.oo - + Henryka Wronę (od córki Małgorzaty z rodziną)
8.oo - + Władysławę Michalec (od córki Doroty z rodziną)
10.3o - + Michalinę Pabian (od pracowników muzeum Narodowego)
12.oo - + Zbigniewa
18.oo - + Józefę Szczupał (od córki z mężem)
18.oo - + Tadeusza Pabiana (od córki Teresy z mężem)

Czwartek – 7.04.22
7.oo - + Marię Żmuda (od siostry Krystyny z rodziną)
18.oo - + Leszek Kołodziej i rodzice ()

Piątek – 8.04.22
7.oo - + Jerzego Góreckiego (od Janusza i Joli Póstułka z rodziną)
7.oo - + Zofię Jędrajczyk (od Zdzisława Krawczyka z rodziną)
18.oo - + Andrzeja Kubiczek ()
18.oo - + Wincentego Hekerle (od córki Agnieszki i Dariusza Babral z rodziną)

Sobota – 9.04.22
7.oo - + Ryszarda Adamskiego (od żony z dziećmi)
7.oo - ++ wypominanych ()
18.oo - + Jana Seweryna w 10 rocznicę ++ rezerwacja ()
18.oo - ++ Janinę Stefańczyk w 4 rocznicę ++, Stefana męża i córkę Marię Saśkiewicz ()

6 Niedziela Palmowa Wielkiego Postu – 10.04.2022
8.oo - ++ Marię i Stanisława Pabian; Marię i Stanisława Boduch; Annę i Mariana Gadocha;
Marię i Franciszka Prorok; Halinę Sobesto oraz Marię Cholewa ()
10.oo - ++ Wiktorię i Antoniego Malikiewicz ()
12.oo - ++ Juliana Brożka w 50 rocznicę ++ i jego żonę Karolinę()
16.oo - ++ Józefę i Stanisława Dziedzic oraz Zygmunta Piątka w 9 rocznicę ++ ()