1. Po mszy św. o godz. 18.oo Czuwanie przed Nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii: bł. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny w naszej parafii. Czuwając przed Jezusem Eucharystycznym będziemy modlić się o owocne Nawiedzenie dla naszej parafii. Program czuwania: - po Mszy św. o godz. 18.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja w ciszy do 20.oo; - o 20.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia; - o 20.30 Modlitwa Różańcowa; - o 21.oo Apel Jasnogórski i czuwanie z Janem Pawłem II; Czuwanie modlitewne zakończymy około godz. 21.40
Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 69 Tydzień Miłosierdzia przeniesiony od tego roku z października na drugi tydzień po Wielkanocy.
O godz. 15.40 nieszpory, a o godz. 16.oo Msza święta. Dodatkowa Msza św. o godz. 18.oo na którą zapraszamy rodziców dzieci z klasy drugiej ze swymi dziećmi. Będzie to kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Uroczystości Pierwszej Komunii.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro przypada przeniesiona w tym roku z 25 marca (akurat był to Wielki Poniedziałek!), uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszych niełatwych czasach przypomina nam o świętości Bożego daru życia. Dlatego uroczystość tę celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie jako dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. I jeśli dziś wmawia się nam, że opowiedzenie się po stronie życia lub przeciwko niemu to prywatna sprawa, nie słuchajmy tych podpowiedzi. Każda aborcja i każda eutanazja jest wykroczeniem przeciw piątemu przykazaniu Bożemu. Przez wstawiennictwo Maryi, która przyjęła wielki dar życia i zgodziła się zostać Matką Syna Bożego, nie ustawajmy w prośbach zanoszonych do Ojca niebieskiego w intencji każdego poczętego dziecka, modlitewnie wspierajmy każde macierzyństwo i często trudną starość. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie.
Zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 18.oo podczas której osoby decydujące się na Duchową Adopcję, uroczyście włączą się w Dzieło Duchowej Adopcji, by poprzez modlitwę i drobne wyrzeczeni bronić życia poczętego.
W nadchodzącą środę, 10 kwietnia, przypada 3. rocznica katastrofy polskiego rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Pewnie pamiętamy jeszcze, jak trudne to było doświadczenie dla polskiego narodu, jak głęboka żałoba spowiła serca wielu Polaków. Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy Bożemu miłosierdziu wszystkich, którzy wówczas zginęli, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego narodu, naszej Ojczyzny ciągle tak bardzo doświadczanej. Prośmy Boga o to, abyśmy wreszcie potrafili wyciągać z tej i innych lekcji historii właściwe wnioski.
Adoracja Najświętszego Sakramentu - we wtorek, środę, czwartek i piątek od godziny 17.oo do 18.oo;
Różaniec - we wtorek przed Mszą św. o godz. 17.40
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - we środę przed Mszą św. o godz. 17.4o
Nowenna do Przemienia Pańskiego - we czwartek przed Mszą św. o godz. 17.4o
Koronka do Bożego Miłosierdzia - w piątek przed Mszą św. o godz. 17.4o
Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą rano i wieczorem.

3. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Listu; Któż jak Bóg i Miłujcie się.

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone przez chorych przy okazji wizyty na pierwszy piątek i za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Ojca Emilia Owsianka z Wróblowic. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne na Niedzielę Miłosierdzia
7.04.2013 – 14.04.2013

Niedziela Miłosierdzia – 7.04
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Jakuba Siudy
8.oo - o zdrowie, błogosławieństwo i opiekę M. Bożej dla chorych członkiń róży zelatorki Jałocha
10.oo - + Rozalię Książek w 32 rocznicę ++
12.oo - + Bronisława Brożka w 15 rocznicę ++
12.oo - + Jana Pasiek w 5 rocznicę ++
16.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
18.oo - w pewnej intencji

Poniedziałek – 8.04
7.oo - + Józefę, Bronisławę, Kazimierza i Mieczysława Łukasik
18.oo - w intencji Bogu wiadomej
18.oo - + Jerzego Koza ( int od zony z dziećmi)

Wtorek – 9.04
7.oo - + Władysławę Kresek ( int od siostry Genowefy)
18.oo - + Józefa Ujmę ( int od siostry Weroniki z mężem)
18.oo - + Józefę Pająk ( int od chrześniaka Krzysztofa z rodziną)

Środa – 10.04
7.oo - + Józefa Ujmę ( int od rodziny Kawa ze Stronia)
18.oo - o uzdrowienie małżeństwa i umocnienie relacji w rodzinie
18.oo - + Elżbietę Romanek ( int od mamy)

Czwartek – 11.04
7.oo - + Jerzego Koza ( int od Janiny Zengel)
18.oo - + Władysławę Kresek ( int od chrześnicy Barbary)
18.oo - + Adelę Fraś w 20 rocznicę ++

Piątek – 12.04
7.oo - + Józefę Pająk ( int od siostry Zofii z rodziną )
7.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Mieczysławy Pabian
18.oo - + Józefa Ujmę ( int od Renaty i Leszka z rodziną)

Sobota – 13.04
7.oo - + Amalię Sułowską ( int od współpracowników syna Krzysztofa)
18.oo - + Jerzego Koza ( int od szwagra)
18.oo - + Gracjelę Bigali

3 Niedziela Wielkanocna – 14.04
8.oo - ++ Michała Gawora i jego syna Wacława
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Kazimiery i Andrzeja Suchan w 50 lecie małżeństwa
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Wandy i Stanisława Wrona w 50 lecie małżeństwa
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Michała Szymańskiego w 1 rocznicę ++ i jego rodziców
16.oo - + Bronisławę Bała w 3 rocznicę ++