1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Nabożeństwo czerwcowe w dniu dzisiejszym o godz. 15.3o. O 16.oo Msza święta.

2. Jutro wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy, kapłana, franciszkanina, doktora Kościoła, wybitnego kaznodziei, patrona osób i rzeczy zaginionych;

• w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika zamordowanego w obozie w Dachau;

• we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwanego świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia o godzinie 8.oo; 10.oo, 12.oo po procesji i o 16.oo. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Czort (przy ul. Wróblowickiej); drugi przy posesji p. Koza (ul Niewodniczańskiego); trzeci na placu przed cmentarzem; czwarty na placu przy kościelnym. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji: dziewczynki do sypania kwiatów, małych chłopców do dzwonienia, dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych, panie do niesienia feretronów i obrazów i światła; panów do niesienia baldachimu i chorągwi, strażaków z Wrząsowic i Zbydniowic, orkiestrę, chór Cantores, młodzież, Służbę Liturgiczną Ołtarza ( ministrantów i lektorów). Wszystkich zapraszam do udziału w tym wspólnym i publicznym wyznaniu wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Na zakończenie procesji błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

Po procesji będzie odprawiona Msza święta dla tych, którzy nie będą na Mszy o godz. 10.oo.

W dniach oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo. Zapraszam do udziału w tych procesjach w miarę możliwość.

• w piątek wspomnienie Świętego Alberta Chmielowskiego, zakonnika, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym, jest patronem Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W piątek na Mszy o godz. 18.oo młodzież z klas ósmych przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. kard. Stanisław Dziwisz. Kandydaci do bierzmowania zgromadzą się wraz ze świadkami o 17.3o. W poniedziałek i wtorek o godzinie 19.oo młodzież będzie miała spotkania przygotowujące liturgię sakramentu. Spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania będzie we środę od godz.16.oo. Msze św. zamówione na piątek na godz.18.oo, zostaną odprawione rano o godz.7.oo; jedna w piątek, druga w sobotę w tym tygodniu.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.oo;
Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.3o. Nowenny będą łączone z nabożeństwem czerwcowym.
Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy o godz. 7.oo.

4. W naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi świętej codziennie: rano przed Mszą św., po południu od 17.oo do rozpoczęcia nabożeństwa o godz.17.4o.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna: we wtorek, środę po Mszy wieczornej oraz w czwartek i sobotę od godz. 8.oo do 9.oo. W piątek kancelaria będzie nieczynna ze względu na Uroczystość bierzmowanie.

6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Miłujcie się, Małego Gościa i Stasia.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone indywidualnie przez parafian na potrzeby parafii, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do Domu Ojca: ze Zbydniowic – Jan Wrona (68 lat); z Wróblowic – Janina Zygmunt (71 lat). Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i patronów. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Intencje Mszalne  -  od 12 do 19.06.2022

11 Uroczystość Trójcy Świętej – 12.06.2022

  8.oo - + Tadeusza Brożka ()

10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Mai i Aleksandra w 1 rocznicę urodzin ()

12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()

16.oo - ++ Marię Tylek i jej rodziców ()

Poniedziałek – 13.06.22

  7.oo - + Józefę Wandas (od Alojzego z rodziną)

  7.oo - + Lucynę Michałek  (od mamy)

18.oo - + Adama Bartoszka (od żony)

Wtorek – 14.06.22

  7.oo - + Benedykta Dębosza (od siostry Józefy z rodziną)  

  7.oo - + Mariana Frasia   (od córki Stanisławy)

18.oo - ++ Emilię Kowalczyk i ++ z rodziny ()

18.oo - + Genowefę Bobek (od wnuków)

Środa – 15.06.22

  7.oo - o zdrowie, błogosławieństwo i potrzebne łaski na co dzień dla rodziny Kicińskich  () 

  7.oo - ++ z rodziny Kicińskich ()

18.oo - ++ Fryderyka i Józefę Jałocha ()

18.oo - + Kazimierza Jałochę w 9 rocznicę ++ ()

Czwartek – Boże Ciało - 16.06.22   

  8.oo - + Roberta Dziedzica (od Grzegorza, Kasi, Adasia i Kacpra)

10.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców

10.oo - ++ Małgorzatę i Franciszka Wadowskich oraz jego rodziców: Władysławę i Tadeusza

12.oo - + Marka i Jana Czort ()

16.oo - ++ Annę i Mieczysława Bylica

Piątek – 17.06.22   

  7.oo - ++ Kazimierza i Józefa Kowalczyk  () 

  7.oo - + Danutę Rybusiewicz - rezerwacja  ()

18.oo - w intencji bierzmowanych ()       

Sobota – 18.06.22    

  7.oo - ++ Jan Króla i jego rodziców  ()

  7.oo - ++ wypominanych ()

18.oo - + Leszka Gawędę (od żony)

18.oo - + Sławomira Draba  ()

12 Niedziela Zwykła – 19.06.2022

  8.oo - ++ Marię i Stanisława Pabiana; Marię i Stanisława Boduch; Annę i Mariana Gadocha; Marię i Franciszka Prorok; Halinę Sobesto oraz Marię Cholewa ()

10.oo - ++ Władysława i Władysławę Tylek ()

10.oo - + Anielę Figlarską

12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()

16.oo - + Czesławę Guzik w 5 rocznicę ++ ()