1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Kończy się Tydzień św. Krzysztofa. Po Mszy o godz. 8.oo zmianka różańcowa. Nieszpory o godz. 15.4o. O 16.oo Msza święta.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

W poniedziałek, 1 sierpnia wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela wspólnoty redemptorystów; jutro także przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

We wtorek, 2 sierpnia odpust Porcjunkuli, związany ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świą-tyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modli-twa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Bę-dzie to pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Chorych z komunią św. odwiedzimy w sobotę – od godz. 9.oo.

W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii jest zapowiedzią naszej przyszłości - życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczysta Msza święta o godzinie 12.oo. Liturgii przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. proboszcz parafii Swoszowice ks. Kanonik Józef Palenica. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W dniu Odpustu można zyskać odpust. Warunkiem uzyskanie odpustu jest nawiedzenie parafialnego kościoła i odmówienie w nim mo-dlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża należy także wyzbyć się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. Msze św. w dni powszednie w czasie wakacyjnym tylko o godz.18.oo. Adoracja Najświętszego Sakra-mentu w tym tygodniu codziennie z wyjątkiem soboty od godz. 17.oo. Nabożeństwa przed Mszą św.:
w poniedziałek - Różaniec o godz. 17.3o
we wtorek - nabożeństwo do św. Józefa – o godz. 17,4o
w środę - nowenna do MB Nieustającej - o godz. 17.4o;
w czwartek - nowenna do Przemienienia Pańskiego – o godz. 17.4o;
w piątek - Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z racji pierwszego piątku – o godz. 17.4o;
w sobotę - po Mszy wieczornej czuwanie pierwszosobotnie do godz. 21.oo

4. W naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi świętej codziennie: w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.oo do rozpoczęcia nabożeństwa o godz.17.4o, a w czwartek, piątek i sobotę do godz.18.oo.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna: w poniedziałek, środę i piątek po Mszy wieczornej oraz w sobotę od godz. 8.oo do 9.oo.

6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Miłujcie się, Małego Gościa i Stasia.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone indywidualnie przez parafian na potrzeby parafii, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Dziękuję także za ofiary złożone tydzień temu na zakup pojazdów dla misjonarzy. Złożyliście 1733 złote

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Naj-świętszej, św. Józefa i patronów

9. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą i udział we Mszy Świętej.

Miłej i błogosławionej niedzieli.

Intencje Mszalne - od 31.07 do 7.08.2022

18 Niedziela Zwykła – 31.07.2022
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży Syrek oraz za ++ członkinie tej róży ()
10.oo - + Józefa Wronę w 1 rocznicę ++ ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - ++ Władysława Surówkę w 8 rocznicę ++, oraz ++ z rodzin: Surówka, Olech i Fryc ()

Poniedziałek – 1.08.22
18.oo - + Czesławę Bała (od rodziny Pych)

Wtorek – 2.08.22
18.oo - + Stanisława Strózika ()

Środa – 3.08.22
18.oo - ++ Jana Frasika oraz Marię i Stanisława ()

Czwartek – 4.08.22
18.oo - ++ Antoniego Drab w 22 rocznicę ++, jego żonę Stefanię oraz Jana Jałochę ()

Piątek – 5.08.22
18.oo - + Aleksandra Bruzdę (od Bogusławy i Antoniego Kralka)
18.oo - + Józefa Kotasia (od Mariusza i Dominiki)

Sobota – 6.08.22
15.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Marty Szulc i Mateusza Wrony
16.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim dla Elżbiety Jachlewskiej i Mateusza Wygody
18.oo - ++ Krystynę Mleczko w 17 rocznicę ++ i jej męża Franciszka ()

19 Niedziela Zwykła – 7.08.2022
8.oo - ++ Władysława Wronę w 22 rocznicę ++, Elżbietę córkę oraz Feliksa Ćwieka ()
10.oo - ++ Antoniego Frasika w 20 rocznicę ++ i jego rodziców ()
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - ++ Stanisławę Frasik w 12 rocznicę ++ i Edwarda męża ()