1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Nabożeństwo za zmarłych o godz. 15.3o. O godz. 16.oo Msza święta.

2. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać:
- czwartek, -17 listopada – wspomnienie Świętej Elżbiety Węgierskiej (1207-1231), córki króla Węgier, najpierw gorliwej żony i matki, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;
- piątek, - 18 listopada – wspomnienie Błogosławionej Karoliny Kózkówny (1898-1914), dziewicy i męczennicy, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
- W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu codziennie od godz. 17.oo. Nabożeństwa przed wieczorną Mszą św.:
- w poniedziałek - Różaniec za zmarłych - o godz.17.3o.
- we wtorek - Modlitwy za zmarłych - o godz.17.4o;
- we środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy - o godz.17.4o
- we czwartek - Nowenna do Przemienienia Pańskiego - o godz.17.4o;
- w piątek - Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych - o godz.17.4o;
- w sobotę - Modlitwy za zmarłych - o godz.17.4o;

4. W naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi świętej codziennie: przed Mszą św. o godz. 7.oo oraz od godz. 17.oo do rozpoczęcia nabożeństwa o godz.17.4o.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna: w środę i piątek po Mszy wieczornej oraz w czwartek i sobotę od godz. 8.oo do 9.oo. ( we wtorek kancelaria będzie nieczynna ze względu na wyjazd na rekolekcje kapłańskie)

6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Miłujcie się, Małego Gościa i Staś.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii: indywidualnie; a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

8. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca z naszej wspólnoty: z Wrząsowic Zdzisława Cnotliwa (81 lat) - pogrzeb we wtorek o 14.oo i z Wróblowic Alina Twardowska (75 lat) - pogrzeb we czwartek o 12.oo na cmentarzu na Salwatorze. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

9. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.


Intencje Mszalne - od 13 - 20.11.2022

33 Niedziela Zwykła – 13.11.2022
8.oo - ++ Anielę i Tadeusza Frasik oraz ich rodziców
10.oo - + Renatę Gniadek
10.oo - + Teresę Sordyl
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Stanisława Seweryna w 14 rocznicę ++ oraz Joannę i Franciszka Paryła

Poniedziałek – 14.11.22
7.oo - + Amalię Daniel - pogrzebowa
18.oo - + Stanisława Stryszowskiego

Wtorek – 15.11.22
7.oo - + Janinę Kokoszka - pogrzebowa
18.oo - + Eugenię Czort w 3 rocznicę ++

Środa – 16.11.22
7.oo - + Aleksandra Zięć - pogrzebowa
18.oo - + Mariana Gawlika w 15 rocznicę ++

Czwartek – 17.11.22
7.oo - + Anielę Hojda - pogrzebowa
18.oo - + Tadeusza Pociechę - pogrzebowa

Piątek – 18.11.22
7.oo - + Andrzeja Guzika - pogrzebowa
7.oo - + Zofię Bobek - pogrzebowa
18.oo - + Andrzeja Suchana w 5 rocznicę ++
18.oo - + Edwarda Pabiana - pogrzebowa

Sobota – 19.11.22
7.oo - + Elżbietę Pamuła - pogrzebowa
7.oo - + Józefa Ostafina - pogrzebowa
18.oo - + Tadeusza Pabiana w 1 rocznicę ++
18.oo - + Ryszarda Tomczyka - pogrzebowa

34 Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022
8.oo - ++ Kazimierza, Mariana i Tadeusza Proficz
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Agnieszki w 30 rocz. urodzin wraz z rodziną
10.oo - + Leszka Gawędę - pogrzebowa
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Jerzego Góreckiego w 1 rocznicę ++