1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Po Mszy Świętej o godz. 12.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za od-mówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo za zmarłych o godz. 15.3o. O godz. 16.oo Msza święta.

2. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać:
- Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
- We wtorek, 22 listopada, wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
- czwartek, 24 listopada – wspomnienie Świętych Andrzej Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich z przełomu 18 i 19 wieku.
- w najbliższą niedzielę, przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Roraty w naszym kościele codziennie, dla dorosłych o godz.7.oo, a dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o 18.oo, a w sobotę o 7.oo. W przyszła niedzielę na godz. 18.oo zapraszamy na kolejne spotkanie dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami w ramach przygotowywania uroczystości pierwszokomunijnej.

3. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu codziennie od godz. 17.oo. Nabożeństwa przed wieczorną Mszą św.:
- w poniedziałek - Różaniec za zmarłych - o godz.17.3o.
- we wtorek - Modlitwy za zmarłych - o godz.17.4o;
- we środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy - o godz.17.4o
- we czwartek - Nowenna do Przemienienia Pańskiego - o godz.17.4o;
- w piątek - Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych - o godz.17.4o;
- w sobotę - Modlitwy za zmarłych - o godz.17.4o;

4. W naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi świętej codziennie: przed Mszą św. o godz. 7.oo oraz od godz. 17.oo do rozpoczęcia nabożeństwa o godz.17.4o.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna: we wtorek, środę i piątek po Mszy wieczornej oraz w czwartek i sobotę od godz. 8.oo do 9.oo.

6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Miłujcie się, Małego Gościa i Staś.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii: indywidualnie; a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do domu Ojca z naszej wspólnoty: z Wróblowic Józef Góra (73 lat) Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Mat-ki Najświętszej.

Intencje Mszalne - od 20 - 27.11.2022

34 Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022
8.oo - ++ Kazimierza, Mariana i Tadeusza Proficz
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Agnieszki w 33 rocz. urodzin wraz z rodziną
10.oo - + Leszka Gawędę - pogrzebowa
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Jerzego Góreckiego w 1 rocznicę ++

Poniedziałek – 21.11.22
7.oo - + Barbarę Gałat - pogrzebowa
7.oo - + Helenę Majchrzak - pogrzebowa
18.oo - + Celinę Blańda w 10 rocznicę ++

Wtorek – 22.11.22
7.oo - + Mariana Gruszkę - pogrzebowa
7.oo - + Stanisławę Kękuś - pogrzebowa
18.oo - ++ Cecylię i Władysława Luzar
18.oo - + Mieczysławę Lach w 5 rocznicę ++

Środa – 23.11.22
7.oo - + Wojciecha Motoła - pogrzebowa
7.oo - + Annę Fraś - pogrzebowa
18.oo - + Józefa Stefanika - pogrzebowa
18.oo - + Wacława Wojciechowskiego - pogrzebowa

Czwartek – 24.11.22

7.oo - + Jana Daniela - pogrzebowa
18.oo - ++ Czesława Pacynę i Marka syna

Piątek – 25.11.22

7.oo - + Cecylię Knapczyk - pogrzebowa
7.oo - + Krystynę Kostrz - pogrzebowa
18.oo - ++ Danutę i Marka Kranc - pogrzebowa
18.oo - + Janusza Bobka - pogrzebowa

Sobota – 26.11.22

7.oo - + Krystynę Piekulską - pogrzebowa
7.oo - + Mariana Brożka - pogrzebowa
18.oo - ++ Zofię i Bronisława Pokuta
18.oo - + Józefę Brożek - pogrzebowa

1 Niedziela Adwentu – 27.11.2022
8.oo - ++ Jana, Anielę, Mieczysława i Stefanię Urbanik
10.oo - ++ Janinę i Zdzisława Guzik w rocznicę ++
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Edwarda i Zofię Łabuś
18.oo - + Tadeusza Brożka w 2 rocznicę ++