1. Od piątej niedzieli czas Wielkiego Postu będzie miał charakter pasyjny. Od dziś zgodnie z tradycją, w kościołach krzyże są zasłonięte. O godz. 15.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem, a o godz. 16.oo Msza św. Dodatkowa Msza św. o godz. 18.oo na którą zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami w ramach przygotowania uroczystości pierwszokomunijnej.

2 Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczystą procesją z palmami rozpoczniemy Mszę św. o godz. 10.oo. Poświęcenie palm będzie na zewnątrz kościoła. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które pomogą nam przygotować się do świętowania Uroczystości Zmartwychwstania Pana Jezusa. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Mieszko Ćwiertnia, pracujący w archiwum naszej kurii w Krakowie.

Program rekolekcji jest następujący:
Dla dorosłych w niedzielę na każdej Mszy św. nauka rekolekcyjna, a na Gorzkich Żalach rozważanie pasyjne. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną codziennie o godz. 8.oo i 18.oo. Spowiedź dla dorosłych we środę od 7.3o do 8.oo i po południu od 17.oo do 18.oo. Dla uczniów szkoły podstawowej spotkania rekolekcyjne będą w poniedziałek, wtorek i środę o ustalonych godzinach ze szkołą. Program wywieszony jest w gablotach.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 9.oo.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz.17.oo do 18.oo z wyjątkiem piątku i soboty. Przed Mszą św. wieczorną w ramach adoracji stałe nabożeństwa:
- w poniedziałek - Różaniec - o godz. 17.3o;
- we wtorek - nabożeństwo do św. Józefa - o godz. 17.4o;
- w środę - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy - o godz. 17,4o;
- w czwartek - Nowenna do Przemienienia Pańskiego - o godz. 17.4o;
- w piątek - Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy - o godz. 7.oo dla dorosłych; o godz. 16.oo dla dzieci i o godz. 17.3o dla dorosłych, oraz o godz. 19.oo Droga Krzyżowa w terenie. Przejdziemy ulicami naszej miejscowości. Rozpoczęcie Drogi krzyżowej w kościele, następnie przejdziemy ulicami: Wróblowicką, Bochnaka, Mirtową, Familijną, Parafialną, ks. Kajzera i zakończymy przy krzyżu na placu przykościelnym. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie pasyjnym.
- w sobotę po Mszy o godz. 7.oo modlitwy w intencji rodzin i rodziców oczekujących na narodzenie dziecka, a po Mszy wieczornej czuwanie pierwszosobotnie do godziny 21.oo.

4. W naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi świętej codziennie: rano przed Mszą św. o godz. 7.oo, po południu od 17.oo do rozpoczęcia nabożeństwa o godz.17.4o.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w wtorek i środę po Mszy wieczornej oraz w czwartek i sobotę od godz. 8.oo do 9.oo. W piątek kancelaria będzie nieczynna ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w terenie.

6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego; WPiSu; Trwajcie w miłości, Małego Gościa i Stasia.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone indywidualnie przez parafian na potrzeby parafii, a także za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do domu Ojca: z Wróblowic: Janina Kamińska (74 lata) i Grażyna Zielińska (65 lat); z Kurdwanowa Krzysztof Kostrz (72 lata) Niech Dobry Bóg okaże im miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz św. Józefa oraz patronów na każdy dzień.

10. Błogosławionej niedzieli oraz radosnego świętowani

Intencje Mszalne - od 26.03 do 2.04.2023

5 Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

8.oo - + Ludwika Siwarskiego w 5 rocznicę ++
10.oo - + Leszka Gawędę w 1 rocznicę ++
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Stanisława Stryszowskiego w 2 rocznicę ++
18.oo - o zbawienie dla rodziny

Poniedziałek – 27.03.23

7.oo - + Cecylię Luzar – pogrzebowa
7.oo - + Józefę Gawor - pogrzebowa
18.oo - ++ Mariana Brożka w 1 rocznicę ++ i Kazimierę Brożek w 5 rocznicę ++

Wtorek – 28.03.23

7.oo - + Zygmunta Lachcika w rocznicę ++
7.oo - + Tadeusza Pabiana – pogrzebowa
18.oo - + Roberta Dziedzica - pogrzebowa
18.oo - + Mariana Frasia – pogrzebowa

Środa – 29.03.23

7.oo - + Fryderyka Czorta
7.oo - + Elżbietę Hyszko – pogrzebowa
18.oo - + Władysławę Kaczmarczyk - pogrzebowa
18.oo - + Zofię Bobek - pogrzebowa

Czwartek – 30.03.23

7.oo - + Genowefę Bobek - pogrzebowa
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Pawła Wloczek w 40 rocznicę urodzin
18.oo - o szczęśliwą operację i zdrowie dla Krzysztofa

Piątek – 31.03.23

7.oo - + Lucynę Michałek - pogrzebowa
7.oo - + Janinę Kokoszka – pogrzebowa
18.oo - + Stefanię Urbanik w 2 rocznicę ++
18.oo - + Józefa Ostafin - pogrzebowa

Sobota – 1.04.23

7.oo - + Stanisława Strózika w 2 rocznicę ++
7.oo - + Anielę Hojda - pogrzebowa
18.oo - + w pewnej intencji
18.oo - + Elżbietę Pamuła

6. Niedziela PALMOWA – 2.04.2023

8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży Syrek i za ++ członkinie tej róży
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Dominiki w 18 rocznicę urodzin
10.oo - ++ Annę i Jana Luzar
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Mariana Gruszkę – pogrzebowa (koniec)