1. Dzisiaj pierwsza niedziela maja. W parafii gościmy alumnów naszego Seminarium Duchownego w Krakowie, którzy razem z nami modlą się o powołania kapłańskie i zakonne.
Zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 8.oo.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższe dwa przedstawia się następująco:

Jutro, będziemy obchodzić święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.
Jutro także rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu. W poniedziałek, wtorek i środę 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 procesja błagalna wokół kościoła połączona ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.
A w środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji Krakowskiej. O godz. 9.oo świecenia diakonatu w katedrze na Wawelu. Procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę w przyszła niedziele o godz. 9.oo. Św. Stanisław bp i męczennik jest patronem naszego biskupa ks. kard Stanisława Dziwisza. Polecam Go waszym modlitwom.
W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Od piątku do soboty przed niedzielą Pięćdziesiątnicy włącznie poprzez specjalną nowennę do Ducha Świętego będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu - we wtorek, środę, czwartek i piątek od godziny 17.oo;
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy i Nowenna do Przemienia Pańskiego będą połączone z nabożeństwem majowym, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30.

3. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się.

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby parafii Parafianom z ul Bochnaka (800 zł), z ul. Nowickiego ( 100 $ ), z ul. Cechowej ( 200 zł), z Wrząsowic, z ul nad Wilgą ( 100 zł), za ofiary złożone przez chorych w czasie odwiedzin w pierwszą sobotę i za te złożone dzisiaj na tacę.

5. By dobrze przygotować uroczystość pierwszokomunijną, dzieci z klasy II będą miały próby we wtorek, środę i piątek o godz. 16.oo.

6. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Nawiedzenia naszej parafii przez obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. siostry Faustyn i bł. Jana Pawła II. Panu organiście, który przygotował całą oprawę muzyczną misji, uroczystości nawiedzenia, który przygotował chór i orkiestrę; chórowi połączonemu z Wróblowic i Wrząsowic pod kierunkiem pani Izabeli Ziemiańskiej za przygotowanie śpiewów; całej orkiestrze strażackiej, strażakom – za konwojowanie obrazu z parafii św. Jadwigi Królowej i za odprowadzenie Obrazu do parafii w Golkowicach, za niesienie obrazu, za pilnowanie porządku i za obecność z pocztami sztandarowymi; dziękuję delegacjom - przedstawicielom rodzin naszej parafii za niesienie relikwii, za słowa powitania Jezusa Miłosiernego; dziękuję panu kościelnemu, za przygotowanie kościoła ( dekoracji i sprzątanie); dziękuję służbie liturgicznej ołtarza, scholi, oazie za oprawę muzyczną w czasie misji i nawiedzenia, za niesienie relikwii, za udekorowanie drogi od cmentarza po kościół; dziękuję paniom z kuchni ( bo to dla nich był bardzo gorący czas ze względu na wzmożony ruch na plebanii w czasie misji i nawiedzenia), dziękuję tym, którzy nieśli feretrony i chorągwie; dziękuję paniom z Caritasu, za rozprowadzanie materiałów dekoracyjnych; dziękuję panu Stanisławowi Knet za przywiezienie i odwiezienie swoim samochodem podstaw pod relikwie z Łagiewnik. Dziękuję księżom: ks. prałatowi za posługę w konfesjonale; ks. Piotrowi za przygotowanie służby liturgicznej i młodzieży oazowej. Dziękuję wszystkim, którzy udekorowali trasę przejazdu Obrazu i relikwii.
Pozwoliłem sobie na szczegółowe wyliczenie, aby pokazać, jak wiele osób ma swój udział w przygotowaniu i przebiegu tej wyjątkowej uroczystości jaką było Nawiedzenie.

Intencje Mszalne na 6 Tydzień Wielkanocny
5.05.2013 – 12.05.2013

6 Niedziela Wielkanocna – 5.05
8.oo - + Ignacego Sukiennika
8.oo – o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży zelatorki Syrek i za ++ członkinie tej róży
10.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Teresy i Tadeusza w 40 rocznicę ślubu
10.oo - ++ Kazimierę, Józefa i Franciszkę Kołodziej
12.oo - ++ Władysława Zygmunta i Marię Kozak
16.oo - ++ wypominanych

Poniedziałek – 6.05
7.oo - + Józefę Pająk ( int od rodziny Wrona)
7.oo - + Bolesława Hyszko w 1 rocznicę ++
18.oo - ++ Edwarda Kowalczyka, jego rodziców i rodzeństwo

Wtorek – 7.05
7.oo - + Józefa Ujmę ( int od kółka różańcowego)
18.oo - + Elżbietę Romanek ( int od córki z rodziną)
18.oo - ++ Antoniego Urbanika, Mariana syna, Franciszka i Annę Wadowskich i ich synów i synowe

Środa – 8.05
7.oo - ++ Stanisława i Ignacego Sukiennik
18.oo - + Zygmunta Adlera
18.oo - + Stanisława Bałę

Czwartek – 9.05
7.oo - + Zofię Hyszko w 2 rocznicę ++ i Stanisława męża
18.oo - + Andrzeja Pająka w 13 rocznicę ++
18.oo - ++ Stanisława Kaczmarczyka w 33 rocznicę ++ oraz Jana, Magdalenę i Jakuba Polańskich

Piątek – 10.05
7.oo - ++ Eugeniusza i Krystynę Jarzębowicz
18.oo - + Józefa Ujmę ( int od sąsiadów z ul. Cyprysowej)
18.oo - + Józefę Pająk ( int od Katarzyny i Rafała Góra)

Sobota – 11.05
7.oo - + Stanisławę Bułat ( int od Mysłowickich i Sadko )
18.oo - ++ Cecylię w 4 rocznicę ++ i Stanisława Paryła (rezerwacja )
18.oo - ++ Stanisławę i Stefana Rykała oraz Zofię i Piotra Ujma i ich synów

Wniebowstąpienie Pana Jezusa – 12.05
8.oo - ++ Stanisławę, Wojciecha, Jana i Witolda Guzik)
10.oo - + Stanisława Czeremugę
10.oo - + Wandę Sajdak w 12 rocznicę ++
12.oo - + w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Roberta i Agnieszki w 5 rocznicę ślubu.
16.oo - ++ Stanisława, Józefa i Magdalenę Seweryn oraz Franciszka i Joannę Paryła