1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
Nabożeństwo majowe o godz. 15.30, a o 16.oo Msza św.

2. Kalendarz liturgiczny na najbliższe dwa przedstawia się następująco:

Jutro, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 32. rocznicę zamachu na Błogosławionego Jana Pawła II, a pod koniec tygodnia, w sobotę, 18 maja, przypadają jego 93. urodziny. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
We wtorek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
Zaś w czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele Ojców Jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
Adoracja Najświętszego Sakramentu - we wtorek, środę, czwartek i piątek od godziny 17.oo;
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy i Nowenna do Przemienia Pańskiego będą połączone z nabożeństwem majowym, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30.
W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 18 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu
W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z klas II po raz pierwszy będą uczestniczyć w pełni we Mszy św. przystępując do komunii świętej na Mszy o godzinie 9.3o. W związku z tym wszystkie dzieci drugich klas zbiorą się wraz z rodzicami przed kościołem. Po przyjęciu błogosławieństwa od rodziców w uroczystej procesji wejdą do kościoła by uczestniczyć w liturgii eucharystycznej. Starajmy się stworzyć tym dzieciom jak najlepsze warunki uczestniczenia w tej pięknej liturgii. Dzieci zajmą miejsca w ławkach z przodu świątyni, za nimi ich rodzice i chrzestni.
Spowiedź święta dla dzieci, rodziców i ich chrzestnych w sobotę od godziny 9.oo do 10.3o. Dzieci zgromadzą się o godz. 8.4o na nabożeństwo przygotowujące do spowiedzi.
By dobrze przygotować niedzielną uroczystość dzieci z klasy II będą miały próby w poniedziałek o16.oo, we wtorek, środę i piątek o godz. 15.3o.

3. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się.

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby parafii Parafianom z ul Gościnnej ( 200 zł) i za te złożone dzisiaj na tacę.

5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Domu Ojca - Anna Dziedzic ze Zbydniowic. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.


Intencje Mszalne na 7 Tydzień Wielkanocny
12.05.2013 – 19.05.2013

Uroczystość Wniebowstąpienia PJ– 12.05
8.oo - ++ Stanisławę, Wojciecha, Jana i Witolda Guzik)
10.oo - + Stanisława Czeremugę
10.oo - + Wandę Sajdak w 12 rocznicę ++
12.oo - + w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Roberta i Agnieszki w 5 rocznicę ślubu.
16.oo - ++ Stanisława, Józefa i Magdalenę Seweryn oraz Franciszka i Joannę Paryła

Poniedziałek – 13.05
7.oo - + Józefa Ciubę ( int od żony i córek z rodzinami))
18.oo - + Stanisławę Chlebda i jej rodziców
18.oo - ++ Annę i Walentego Bruzda oraz córkę Mariannę

Wtorek – 14.05
7.oo - + Halinę Glonowską ( int od od Bronisławy Pustułka i rodziny Broniszewskich)
18.oo - + Mariana Gąsiorowskiego w 5 rocznicę ++
18.oo - + Stanisława Kuźmę ( int od kolegów z Elbudu)

Środa – 15.05
7.oo - + Józefa Zakrzewskiego ( int od Mateusza i Wioletty Czeremuga)
18.oo - ++ Mieczysława Kurleto w 25 rocznicę ++ i jego żony Janiny
18.oo - + Jana Draba

Czwartek – 16.05
7.oo - + Stanisława Żurka ( int od siostry i rodziny Potaczek)
18.oo - + Stanisława Kuźmę ( int od Józefa Kaczmarczyka z rodziną)
18.oo - ++ Stanisławę Bułat ( int od brata z żoną i rodziny Chmielarczyk)

Piątek – 17.05
7.oo - + Halinę Glinowską ( int od Zosi i Janusza Madej z dziećmi)
7.oo - + Franciszka Pietrasa ( int od wnuczki Dagmary Pamuła z rodziną)
18.oo - + Józefa Ciubę ( int od siostry Janiny z Warszawy z rodziną)

Sobota – 18.05
7.oo - + Stanisławę Bułat (int od Haliny Biela z Krzywaczki)
18.oo - ++ Wiesława i Czesława Frasik
18.oo - ++ Józefę i Mieczysława Kaczmarczyk

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05
8.oo - + Stefanię i Władysława Brożek ( rezerwacja)
9.3o - w intencji dzieci pierwszokomunijnych
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Irenę Michalik i jej rodziców Tadeusza i Rozalię Bruzda