1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Duch Święty umacnia w nas to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
W naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy św. o godz. 9.3o dzieci z klas II po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii przystępując do komunii świętej. Dzieciom życzymy, aby Jezus, którego od dzisiaj przyjmować będą w komunii świętej był dla nich najważniejszą osobą w życiu, by Mu potrafiły zawierzyć swoje życie, i by cieszyły się Jego darami. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30, a o 16.oo Msza św.

2. Kalendarz liturgiczny przedstawia się następująco:

Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze świete: o 7.oo, 10.oo i 18.oo. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
Dzieci pierwszokomunijne od poniedziałku do soboty będą przeżywać Biały Tydzień. Codziennie będą gromadzić się na Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 17.3o. Bardzo proszę by wszystkie dzieci uczestniczyły w nabożeństwach Białego Tygodnia.
We czwartek po raz pierwszy będziemy obchodzić nowe święto – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Początki święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana związane są z hiszpańskim kontemplacyjnym Zgromadzeniem Sióstr Oblatek Chrystusa Kapłana, którego charyzmatem jest duchowe wsparcie dzieła uświęcenia kapłanów i kandyda-tów do kapłaństwa. Współzałożyciel tego zgromadzenia, bp José María García Lahiguera, zwrócił się do Piusa XII z prośbą o ustanowienie dla tego zakonu święta patronalnego Chrystusa Kapłana i jest ono obchodzone od 1952 r. Później zostało ono rozszerzone na Kościół w krajach języka hiszpańskiego i od 1973 r. jest obchodzone w czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego. Kościół w Polsce będzie je obchodził po raz pierwszy 23 maja 2013 r.
Również w tym tygodniu, w piątek, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele dat, kiedy doznaliśmy Jej wyraźnej opieki.
Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach. W 2007 roku Papież wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy choćby dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
Adoracja Najświętszego Sakramentu - we wtorek, środę, czwartek i piątek od godziny 17.oo;
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy i Nowenna do Przemienia Pańskiego będą połączone z nabożeństwem majowym, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.
Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.oo uczniowie z klas III będą obchodzić pierwszą rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 9.oo. O godz. 8.45 nabożeństwo pokutne dla dzieci.
By dobrze przygotować niedzielną uroczystość dzieci z klasy III szkoły podstawowej będą miały próby we wtorek i piątek o godz. 16.oo.
Pragnę poinformować, że młodzież klas III Gimnazjum będzie miała bierzmowanie 24 VI na Mszy św. o godz. 18.oo.

3. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby parafii Parafianom z Wrząsowic ul. Spacerowa ( 600 zł) i za te złożone dzisiaj na tacę.

5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty w tragicznych okolicznościach odeszła do Domu Ojca - Anna Bylica z Wrząsowic. Pogrzeb we wtorek o godz. 15.oo Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne na Tydz. po Zesłaniu Ducha Świętego
19.05.2013 – 26.05.2013

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05
8.oo - + Stefanię i Władysława Brożek ( rezerwacja)
9.3o - w intencji dzieci pierwszokomunijnych
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Irenę Michalik i jej rodziców Tadeusza i Rozalię Bruzda

Poniedziałek – MB. Kościoła - 20.05
7.oo - + Stanisława Żurka ( int od siostrzenicy Beaty z Przyborowa)
10.oo - + Józefa Zakrzewskiego ( int od kolegów i koleżanek ze starego Holidea)
18.oo - ++ Bolesława Gawora i rodziców
18.oo - + Stanisławę Bułat ( int od rodziny Brożek z Wróblowic)

Wtorek – 21.05
7.oo - + Halinę Glinowską ( int od cioci Frani i wujka Włodka)
18.oo - + Aleksandra Bruzdę w 1 rocznicę ++
18.oo - + Józefa Ciubę ( int od chrześniaka Krzysztofa z rodziną)

Środa – 22.05
7.oo - + Józefa Ciubę ( int od rodziny Kędzierskich)
7.oo - + Józefa Wronę w 16 rocznicę ++
18.oo - + Helenę Bączek
18.oo - ++ Tadeusza Stefanika, Franciszka i Agnieszkę Dziedzic

Czwartek – 23.05
7.oo - + Elżbietę Romanek ( int od siostry z dziećmi)
18.oo - + Stanisława Kuźmę ( int od kolegów: Jani i Cichosz)
18.oo - + Józefa Zakrzewskiego ( int od syna Dariusza z rodziną)

Piątek – 24.05
7.oo - + Stanisławę Bułat i w intencji rodziny pogrążonej w żałobie ( int od siostry z Borku)
18.oo - + Józefę Pająk
18.oo - ++ Helenę i Jana Żak

Sobota – 25.05
7.oo - + Józefa Zakrzewskiego ( int od brata Leszka z rodziną)
18.oo - ++ Ewę Węc i Wiesławę Lorenz
18.oo - ++ Helenę i Mariana Surówka

Niedziela Trójcy Świętej – 26.05
8.oo - ++ Marię Cholewa, Marię i Stanisława Boduch, Marię i Wincentego Pabian, Stanisława Pabiana, Franciszka Proroka oraz Mariana Gadochę
9.3o - w intencji dzieci klas III w 1 rocznicę Pierwszej Komunii
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Kunegundę Bujas w 1 rocznicę ++
16.oo - ++ Bogumiła Adriańczyka w 13 rocznicę ++ i ++ z rodziny
16.oo - ++ Marię Frankowską w rocznicę ++ i jej męża Adama