1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej! Jednocześnie w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie. Na Mszy św. o godz. 10.oo uczniowie z klas III będą obchodzić pierwszą rocznicę I Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe po południu o godz. 15.3o, a o 16.oo Msza Święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:
We środę przypada wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej (1865-1939), założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielkiej wychowawczyni i opiekunki młodzieży
W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszego miasta, aby wyznać wiarę i jeszcze mocniej uwierzyć, że Jezus Chrystus, Odkupiciel człowieka, jest z nami aż do skończenia świata. Jego zbawcza obecność sprawia, że jesteśmy dla siebie lepsi i bardziej życzliwi, a Kościół staje się naszym domem, który tworzymy i za który jesteśmy odpowiedzialni. W naszej parafii uroczysta Msza święta będzie o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Czort (Niewodniczańskiego 71) ; drugi przy posesji p. Gniadek (ul Niewodniczańskiego); trzeci na placu przed cmentarzem (ul. Niewodniczańskiego); czwarty na placu przykościelnym.
Serdecznie zapraszam do udziału w procesji: dziewczynki w strojach krakowskich do sypania kwiatów, małych chłopców do dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w strojach, panie do niesienia feretronów i obrazów i światła; panów do niesienia baldachimu i chorągwi, strażaków z Wrząsowic i Zbydniowic, orkiestrę i chór parafialny, scholę, wszystkich ministrantów i lektorów. Wszystkich zapraszam do udziału w tym wspólnym i publicznym wyznaniu wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Na zakończenie procesji błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.
Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.
Po procesji będzie odprawiona Msza święta dla tych, którzy nie będą na Mszy o godz. 10.oo.
Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. Zakończenie nabożeństw majowych.
W sobotę wsp. Św. Justyna (†165), męczennika, największego apologetę chrześcijańskiego II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza. Początek nabożeństw czerwcowych – o godz. 17.30
Adoracja Najświętszego Sakramentu - we wtorek, środę i piątek od godziny 17.oo;
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy i Nowenna do Przemienia Pańskiego będą połączone z nabożeństwem majowym, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30.
Koronka do B. Miłosierdzia w piątek po Mszy o godz. 7.oo
W najbliższą sobotę - pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy o godz. 7.oo modlitwy za rodziny i w intencji matek oczekujących na narodzenie dziecka.
A po Mszy o godz. 18.oo – Czuwanie z Jezusem. Od 19.oo – 20.oo – adoracja w ciszy, o 20.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 20.30 Różaniec, o 21.oo Apel Jasnogórski i Wieczór z Janem Pawłem II.
Spowiedź święta codziennie przed Mszą świętą rano i wieczorem.

3. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone dziś na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii.


Intencje Mszalne na Tydz. po Niedzieli Trójcy Świętej
26.05.2013 – 2.06.2013

Niedziela Trójcy Świętej – 26.05
8.oo - ++ Marię Cholewa, Marię i Stanisława Boduch, Marię i Wincentego Pabian, Stanisława Pabiana, Franciszka Proroka oraz Mariana Gadochę
10.oo - w intencji dzieci klas III w 1 rocznicę Pierwszej Komunii
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Kunegundę Bujas w 1 rocznicę ++
16.oo - ++ Bogumiła Adriańczyka w 13 rocznicę ++ i ++ z rodziny
16.oo - ++ Marię Frankowską w rocznicę ++ i jej męża Adama

Poniedziałek – 27.05
7.oo - o powrót do zdrowia i błogosławieństwo Boże
18.oo - + Aleksandra Książka w 28 rocznicę ++ o Adama syna
18.oo - + Józefa Zakrzewskiego ( int od siostry)

Wtorek – 28.05
7.oo - + Józefa Stefaniak
18.oo - + Adama Pabiana w 4 rocznicę ++
18.oo - + Józefa Ciubę ( int od sąsiadki Wiesławy z rodziną)

Środa – 29.05
7.oo - + Zygmunta Piątka ( int od Stanisławy i Tadeusza Dziedzic)
18.oo - + Stanisławę Bułat ( int od od rodziny Wojakiewicz)
18.oo - + Józefa Paryłę w 4 rocznicę ++

Czwartek – Boże Ciało - 30.05
8.oo - + Anielę Bruzda w 15 rocznicę ++
10.oo - o urodzaje i zachowanie plonów ziemi od róży św. Faustyny
10.oo – w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
10.oo - + Halinę Glinowską ( int od rodziny Faliszków)
12.oo - ++ Ryszarda Kumalę, Stanisława i Zofię Szwed oraz Andrzeja Kumalę
16.oo - ++ Władysławę w 12 rocznicę ++ oraz Henrykę i Edwarda Szymskich

Piątek – 31.05
7.oo - + Józefa Zakrzewskiego ( int od siostrzenic: Marty i Agaty)
18.oo - + Anielę i Jana Kowalczyk
18.oo - + Stefana Szymskiego w 23 rocznicę ++

Sobota – 1.06
7.oo - + Franciszka Pietrasa ( int od wnuka Mariana z rodziną)
15.oo – o błogosławieństwo w życiu małżeńskim i rodzinnym dla Bogusławy Wrona i Piotra Koclęgi
18.oo - ++ Mieczysława Kozę w 18=7 rocznicę ++ i jego rodziców
18.oo - + Wacława Gawora

9 Niedziela Zwykła – 2.06
8.oo - ++ wypominanych
8.oo – o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży św. Rity
10.oo - + Gustawę Świątek w 2 rocznicę ++
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Heleny Szymskiej w 85 rocznicę urodzin
16.oo - + Stanisława Żurka ( int od żony, synów, synowych i wnuków)