1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem miłość Boga i bliźniego.
Dzisiaj obchodzimy też Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
Dzisiaj w obecności Episkopatu Polski zostanie poświęcony Kościół bł. Jana Pawła II w krakowskim Centrum „Nie lękajcie się!”. Uroczystość, która rozpocznie się o godz. 10.oo będzie połączona z jubileuszem 50-lecia kapłaństwa kard. Stanisława Dziwisza.
Nabożeństwo czerwcowe w dniu dzisiejszym o godz. 15.30, a następnie o 16.oo Msza święta. O godzinie 18.oo dodatkowa Msza św. na którą zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania w tym roku.
Jutro o godz. 18.oo będzie Uroczystość Bierzmowania w naszej Parafii. Młodzież trzecich klas Gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę biskupa Tadeusza Pieronka. Kandydaci do bierzmowania ze świadkami zgromadzą się w kościele o godz. 17.30, aby modlitewnie czuwać i oczekiwać na rozpoczęcie liturgii. W czasie czuwania nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu - od wtorku do soboty od godziny 17.oo. O 17.4o nabożeństwo czerwcowe, a po nim Msza św. o godz. 18.oo.

Nowenny do M. B. Nieustającej Pomocy i Nowenna do Przemienia Pańskiego będą połączone z nabożeństwem czerwcowym.
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy o godz. 7.oo.

Spowiedź święta codziennie przed Mszą świętą rano i wieczorem.

Jutro, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Czy jako chrześcijanie możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy solą dla ziemi? Warto sobie na to pytanie w cichości serca odpowiedzieć!

W piątek wsp. Świętego Ireneusza (ok. 130-202), biskup Lyonu, teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, obdarzony tytułami ojca i doktora Kościoła

W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zaczniemy ją celebrować już w piątek, 28 czerwca, uroczystą wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godzinie 18.oo, w samą uroczystość Msze św. będą o godzinie 7.oo, 10.oo i 18.oo. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni.

3. W piątek dzieci i młodzież kończą roku szkolny i katechetyczny. Zakończymy rok szkolny i katechetyczny uroczyście Mszą świętą dziękczynną. Uczniów Gimnazjum zapraszamy na mszę św. we czwartek o godz. 16.oo, dzieci z klas IV – VI w piątek o 7.45; dzieci z klas I – III, oraz przedszkolaków zapraszamy na godz. 9.oo. Uczniowie z Wrząsowic będą mieli zakończenie o godz. 9.oo.

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby naszej parafii parafianom: z ul Cechowej ( 200 zł) i z ul. Gościnnej ( 200 zł), i za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Domu Ojca: Kazimierz Jałocha z Wróblowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest Drogowska- zem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

Intencje Mszalne na Tydz. po 12 Niedzieli Zwykłej
23.06.2013 – 30.06.2013

12 Niedziela Zwykła – 23.06
8.oo - ++ Anielę, Jana i Mieczysława Urbanik
8.oo - ++ Jana i Marka Czort
10.oo – w pewnej intencji
12.oo – w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Zofię Pokuta
16.oo - ++ Janinę i Mieczysława Kurleto
18.oo – o zdrowie i błogosławieństwo w pracy dla Jana

Poniedziałek – 24.06 – Jana Chrzciciela
7.oo - + Janinę Sukiennik
7.oo - ++ Jana, Anielę i Jakuba Drab oraz Helenę i Władysława Szymskich
18.oo – w intencji Bierzmowanych

Wtorek – 25.06
7.oo - + Zygmunta Piątek ( int od Marii Juszczak)
18.oo - + Jana Ujmę ( int od córki Edyty z rodziną)
18.oo - + Stanisława Gąsiorowskiego w 11 rocznicę ++

Środa – 26.06
7.oo - + Emilię Owsianka ( int od Bronisławy Żądło)
18.oo - ++ Władysława i Elżbietę Wrona
18.oo - + Danutę Rybusiewicz (int od męża i dzieci)

Czwartek – 27.06
7.oo – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo dla x Prałata w 59 rocznicę święceń
7.oo - + Władysława Luzara
16.oo – dziękczynna za cały rok szkolny- Gimnazjaliści
18.oo - ++ Jana Seweryna, jego rodziców Magdalenę i Józefa oraz braci
18.oo – o zdrowie i błogosławieństwo dla Franusia w 2 rocznicę urodzin

Piątek – 28.06
7.oo - + Elżbietę Romanek ( int od rodziny Romanek z Ochojna)
7.45 – dziękczynna za cały rok szkolny - uczniowie klas IV, V i VI
9.oo – dziękczynna za cały rok szkolny – uczniowie klas I, II, III i przedszkolaki
18.oo - ++ Janinę i Władysława Orzechowskich
18.oo - ++ Jana Job w 15 rocznicę ++, Janinę żonę i Halinę córkę

Sobota – 29.06 – świetych Piotra i Pawła
7.oo - + Piotra Sukiennika
10.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny w 20 rocznicę ślubu
15.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim i rodzinnym dla Katarzyny Sarga i Krzysztofa Staryńskiego
16.oo - o błogosławieństwo w życiu małżeńskim i rodzinnym dla Gabrieli Prusak i Damiana Dymek
18.oo - ++ Kazimierza, Józefę i Andrzeja Mądry
18.oo - + Piotra Drażniowskiego ( rezerwacja)

13 Niedziela Zwykła – 30.06
8.oo - ++ Władysława i Cecylię Stróżek
8.oo - ++ Piotra i Wiktorię Gruszka
12.oo – w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Włodzimierza Jałochę w 3 rocznicę ++
16.oo - ++ Mariana Surówkę w 9 rocznicę ++ i Helenę żonę