1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 15.30, a następnie o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Msza święta w dni powszednie w miesiącu lipcu będzie tylko o godz. 18.oo,
Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym tygodniu od poniedziałku do soboty od godziny 17.oo.
Różaniec we wtorek - o godz. 17.40
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę - o godz. 17.40
Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek - o godz. 17.40
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek - o godz. 17.40
Modlitwy w intencji rodzin i matek oczekujących na narodziny dziecka – o godz. 17.40

W najbliższą środę obchodzimy święto kolejnego Apostoła, Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół! Warto o tym pamiętać szczególnie w trwającym ciągle Roku Wiary!
We czwartek rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
W sobotę wspomnienie błogosławionej Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewicy i zakonnicy, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja Świętego Piotra Klawera, jest patronką dzieł misyjnych w Polsce. W tym dniu przypada także święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa, oraz prosić o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
Po Mszy o godz. 18.oo – Czuwanie z Jezusem. Od 19.oo – 20.oo – adoracja w ciszy, o 20.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 20.30 Różaniec, o 21.oo Apel Jasnogórski i Wieczór z Janem Pawłem II.

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. od godz. 17.oo, podczas adoracji.
Chorych z komunią św. odwiedzimy w piątek – od godz. 8.oo

3. Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna: w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszeszła do Domu Ojca: Władysława Szymska z Wróblowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest Drogowska- zem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.
Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

Intencje Mszalne na Tydz. po 13 Niedzieli Zwykłej
30.06.2013 – 7.07.2013

13 Niedziela Zwykła – 30.06
8.oo - ++ Władysława i Cecylię Stróżek
8.oo - ++ Piotra i Wiktorię Gruszka
10,oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Agnieszki Daszczyszak
12.oo – w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Włodzimierza Jałochę w 3 rocznicę ++
16.oo - ++ Mariana Surówkę w 9 rocznicę ++ i Helenę żonę

Poniedziałek – 1.07
18.oo - + Zygmunta Piątek ( int od Piotra Dziedzica z rodziną)

Wtorek – 2.07
18.oo - + Jana Sikorę w 20 rocznicę ++

Środa – 3.07
18.oo - + Edwarda Kaczmarczyka w 21 rocznicę ++
18.oo - + Franciszka Wronę (int od cóeki Marty z rodziną)

Czwartek – 4.07
18.oo - + Jana Więch ( rezerwacja!!!)
18.oo - + Krzysztofa Hajduka ( int od sąsiadów z ul. Grzepskiego)

Piątek – 5.07
18.oo - + Zygmunta Adlera
18.oo - + Stanisława Czorta ( int od rodziny Hola)

Sobota – 7.07
18.oo - + Zofię Werewka w 9 rocznicę ++
18.oo - + Helenę Szumiec w 10 rocznicę ++

14 Niedziela Zwykła – 7.07
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla róży męskiej ( + Stanisława Wnęka)
10.oo - + Stanisława Świątka w 9 rocznicę ++
12.oo - + Józefę Bachrynowską w 30 rocznicę ++
16.oo - ++ Annę Wrona w 3 rocznicę ++ oraz jej rodziców i teściów