1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Po każdej Mszy św. wspólna adoracja Pana Jezusa połączona z rozważaniem. Po Mszy o godz. 8.oo zmianka różańcowa. Dzisiaj o godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestni-czenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Msza święta w dni powszednie w miesiącu lipcu będzie tylko o godz. 18.oo,
Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym tygodniu od poniedziałku do soboty od godziny 17.oo.
Różaniec we wtorek - o godz. 17.40
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę - o godz. 17.40
Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek - o godz. 17.40
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek - o godz. 17.40
Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. od godz. 17.oo, podczas adoracji.

W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie świętego Jana z Dukli (1414-1484), prezbitera, niezwykle gorliwego franciszkanina, związanego z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania;
W czwartek będziemy obchodzić święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.
W piątek wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu (974-1009), biskupa, pierwszego metropolitę pogańskich Słowian zachodnich;
W sobotę wspomnienie Świętego Andrzeja Świerada (†1030-1034), z pochodzenia Polaka, i jego ucznia, Świętego Benedykta (†1033-1037). Obydwaj pustelnicy żyjący na terenie dzisiejszych Węgier; praktykowali niezwykle surową ascezę, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego.

3. Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna: w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Domu Ojca: Wanda Gniadek z Kurdwanowa. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

7. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

Intencje Mszalne na Tydz. po 14 Niedzieli Zwykłej
7.07.2013 – 14.07.2013

14 Niedziela Zwykła – 7.07
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla róży męskiej ( + Stanisława Wnęka)
10.oo - + Stanisława Świątka w 9 rocznicę ++
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Annę Wrona w 3 rocznicę ++ oraz jej rodziców i teściów

Poniedziałek – 8.07
18.oo - ++ Alfreda Brożka w 14 rocznicę ++ oraz jego rodziców i teściów

Wtorek – 9.07
18.oo - + Jana Ujmę ( int od córki Edyty z rodziną)

Środa – 10.07
18.oo - + Sebastiana Janika w 30 rocznicę ++

Czwartek – 11.07
18.oo - + Zygmunta Piątka ( int od córki Doroty)
18.oo - + Stanisława Wnęka ( int od chrześnicy Krystyny z rodziną)

Piątek – 12.07
18.oo - + Elżbietę Romanek ( int od kuzynki Lesławy Werner z Niemiec)
18.oo - + Czesława Straciło w 17 rocznicę ++

Sobota – 13.07
18.oo - + Krzysztofa Hajduka ( int od rodzin Łukasik Urbanik i Plata)

15 Niedziela Zwykła – 14.07
8.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Ewy i Janusza Półtorniak w 30 rocznicę ślubu
10.oo - + Józefa Pabiana w 1 rocznicę ++
10.oo - ++ Helenę Jałocha i Agnieszkę Szczepka ( rezerwacja!!!)
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Juliana Sargę w 6 rocznicę ++
16.oo - w pewnej intencji