1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 15 w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia. Dzisiaj o godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Msza święta w dni powszednie w miesiącu lipcu będzie tylko o godz. 18.oo,
Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym tygodniu od poniedziałku do soboty od godziny 17.oo.
Różaniec we wtorek - o godz. 17.40
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę - o godz. 17.40
Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek - o godz. 17.40
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek - o godz. 17.40
Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. od godz. 17.oo, podczas adoracji.

W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie świętego Bonawentury (1218-1274), biskupa i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów średniowiecza
We wtorek, 16 lipca, w liturgii będziemy wspominać Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (w dzisiejszym Izraelu) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. W tym gronie znajduje się Święta Teresa Wielka, Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.
To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
We czwartek wspomnienie świętego Szymona z Lipnicy, prezbitera
W sobotę wspomnienie błogosławionego Czesława (ok. 1180-ok. 1242), prezbitera, duchowego syna Świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański

3. Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna: w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualne na potrzeby naszej parafii, parafianom z ul. Bochnaka (800 zł); parafianom z ul. Niewodniczańskiego ( 200 zł ); parafianom z Wrząsowic (200 zł) i za ofiary od chorych; oraz za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Domu Ojca: Władysława Tatarczuch z Wróblowic i Henryk Bruzda z Wrząsowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

7. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

8. W sobotę 20 lipca w Sanktuarium Miłosierdzia będzie miała miejsce VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego oraz osób żyjących po przeszczepach. W czasie tego spotkania pielgrzymów w godzinach od 8.oo do 15.oo będzie można oddać krew. O godz. 11.oo Msza św. dziękczynna w intencji krwiodawców.

Intencje Mszalne na Tydzień po 15 Niedzieli Zwykłej
14.07.2013 – 21.07.2013

15 Niedziela Zwykła – 14.07
8.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Ewy i Janusza Półtorniak w 30 rocznicę ślubu
10.oo - + Józefa Pabiana w 1 rocznicę ++
10.oo - ++ Helenę Jałocha i Agnieszkę Szczepka ( rezerwacja!!!)
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Juliana Sargę w 6 rocznicę ++
16.oo - w pewnej intencji

Poniedziałek – 15.07
18.oo - + Stanisława Wnęk ( int z z róży męskiej)
18.oo - + Stanisława Czorta ( int od rodziny Jurek)

Wtorek – 16.07
18.oo - + Franciszka Wronę ( int od siostry Józefy)
18.oo - + Krzysztofa Hajduka ( int od rodziny Gryzło)

Środa – 17.07
18.oo - + Stanisława Czorta ( int od sąsiada Ryśka)
18.oo - ++ Annę i Jana Knet

Czwartek – 18.07
18.oo - + Stanisława Wnęka ( int od sasiadów: Seweryn, Tomana i Wnęk)
Piątek – 19.07

18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Danuty w 77 rocznicę urodzin
18.oo - + Ludwikę Job w 1 rocznicę ++

Sobota – 20.07
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Władysława i Oleny Kowalczyk w 45 rocz. małżeństwa
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Anny Fliśnik w 70 rocznicę urodzin i o błogosławieństwo dla dzieci

16 Niedziela Zwykła – 21.07
8.oo – ++ wypominanych
10.oo - + dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Genowefy i Wiesława w 50 rocznicę małżeństwa, oraz dla Doroty i Stanisława w 20 rocznicę małżeństwa
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Mariana Proficza