1. Dzisiaj o godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.
Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być solą dla współczesnego świata!

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Msza święta w dni powszednie w miesiącu lipcu tylko o godz. 18.oo,
Adoracja Najświętszego Sakramentu - od poniedziałku do soboty od godziny 17.oo.
Różaniec we wtorek - o godz. 17.40
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę - o godz. 17.40
Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek - o godz. 17.40
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek - o godz. 17.40

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. od godz. 17.oo, podczas adoracji.

Jutro wspomnienie świętej Marii Magdaleny, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów, i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana.
We wtorek przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, Błogosławiony Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.
We środę wspomnienie świętej Kingi (1234-1292), córki króla węgierskiego Beli IV, żony polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją Jan Paweł II w 1999 roku.
W czwartek, będziemy obchodzić święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżują-cych, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławi-my nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszła niedzielę po każdej Mszy świętej.
W piątek wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny.

3. Kancelaria parafialna w wakacje czynna: w poniedziałek, środę i piątek po Mszy świętej wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone tacę w dniu dzisiejszym, na cele inwestycyjne w naszej parafii.

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Domu Ojca: Janina Brożek z Wróblowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne na Tydzień po 16 Niedzieli Zwykłej
21.07.2013 – 28.07.2013

16 Niedziela Zwykła – 21.07
8.oo – ++ wypominanych
10.oo - + dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Genowefy i Wiesława w 50 rocznicę małżeństwa, oraz dla Doroty i Stanisława w 20 rocznicę małżeństwa
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Augustyna i Mieczysława Proficz
16.oo - + Mariana Proficza

Poniedziałek – 22.07 ( św. Marii Magdaleny )
18.oo - ++ Adelę i Jana Wiatrak

Wtorek – 23.07 ( św. Brygidy )
18.oo - + Franciszka Wronę ( int od Haliny z córkami)

Środa – 24.07 ( św. Kingi )
18.oo - + Krzysztofa Hajduka ( int od brata Pawła z rodziną i chrześniaka Tomasza)

Czwartek – 25.07 ( św. Jakuba Ap; św. Krzysztofa)
18.oo - + Jakuba Sukiennika

Piątek – 26.07 ( Joachima i Anny)
18.oo - + Annę Wrona
18.oo - + Stanisława i Annę Woźniak

Sobota – 27.07
18.oo – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Pawła i Anny w 1 rocznicę małżeństwa
18.oo - + Marię Frasik ( int od rodziny Capała)

17 Niedziela Zwykła – 28.07
8.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
10.oo - + Tadeusza Twaroga
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Ewy i Henryka Nowak w 50 rocznicę małżeństwa
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Lei
16.oo - ++ Annę Wrona w 27 rocznicę śmierci i jej męża Tomasza