1. Dzisiaj w naszej parafii Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczysta Msza święta o godzinie 12.oo. Liturgii przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Jacek Urban, profesor UPJPII w Krakowie. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakra- mentem wokół kościoła.

W połowie ubiegłego tygodnia przekroczyliśmy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
Zmianka różańcowa będzie za tydzień. O godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Msza święta w dni powszednie tylko o godz. 18.oo, dodatkowo we wtorek o godz.. 7.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 17.oo.
Różaniec we wtorek - o godz. 17.40
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę - o godz. 17.40
Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek - o godz. 17.40
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek - o godz. 17.40

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. od godz. 17.oo, podczas adoracji.

W najbliższy wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
We czwartek wspomnienie Świętego Dominika (ok. 1170-1221), prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia
W piątek, święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942), współpatronki Europy. Urodziła się we Wrocławiu w rodzinie żydowskiej. Bardzo wykształcona, mimo protestów rodziny przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam aresztowana i wywieziona do obozu w Oświęcimiu, zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją Błogosławiony Jan Paweł II w 1998 roku, a w rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.
W sobotę w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła da się wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię.

3. Kancelaria parafialna w wakacje czynna: w poniedziałek, środę i piątek po Mszy świętej wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

Intencje Mszalne na Tydzień po 18 Niedzieli Zwykłej
4.08.2013 – 11.08.2013

18 Niedziela Zwykła – 4.08 - Odpust
8.oo - ++ Marię Cholewa; Marię i Stanisława Boduch; Marię i Wincentego Pabian, Stanisława Pabiana; Franciszka Proroka i Mariana Gadochę
10.oo - ++ Annę i Bolesława Górnisiewicz oraz Jana syna
10.oo - ++ Aleksandra Gniadka i jego rodziców
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - ++ Antoniego Drab w 13 rocznicę ++ i jego żonę Stefanię

Poniedziałek – 5.08
18.oo - + Franciszka Wronę ( int od Haliny z córkami)
18.oo - + Krzysztofa Hajduka ( int od siostry Ewy z rodziną)

Wtorek – 6.08 ( święto Przemienienia Pańskiego )
7.oo – w pewnej intencji
18.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Klaudii Kędzierskiej w 18 rocznicę urodzin
18.oo - + Krystynę Mleczko w 8 rocznicę ++

Środa – 7.08
18.oo - + Władysława Wronę w 13 rocznicę ++
18.oo - + Andrzeja Marciaka w 80 rocznicę urodzin

Czwartek – 8.08 ( św. Dominika)
18.oo - dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo i wypełnienie woli Bożej dla Agaty w 50 rocznicę urodzin.
18.oo - + Zygmunta Adlera

Piątek – 9.08 ( św. Teresy Benedykty od Krzyża)
18.oo - + Stanisława Czorta ( int od Bogusławy Jałocha z rodziną)
18.oo - + Mieczysława Jałochę w 4 rocznicę ++

Sobota – 10.08 ( św. Wawrzyńca)
18.oo - + Franciszka Wronę ( int od rodziny Kępa z Bytomia)
18.oo - + Krzysztofa Hajduka ( int od brata Fryderyka z rodziną)

18 Niedziela Zwykła – 11.08
8.oo - ++ Antoninę i Tadeusza Poznańskich
10.oo – w pewnej intencji
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Franciszka Wronę ( int od siostry Stanisławy z rodziną)