1. Dzisiaj o godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Msza święta w dni powszednie tylko o godz. 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 17.oo;
Różaniec we wtorek - o godz. 17.40
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę - o godz. 17.40
Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek - o godz. 17.40
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek - o godz. 17.40

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. od godz. 17.oo, podczas adoracji.

W najbliższy wtorek wspomnienie Świętego Bernarda (1090-1153), opata cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielkiego myśliciela, teologa i mistyka, nazywanego „wyrocznią Europy”
We środę wspomnienie Świętego Piusa X (1835-1914), papieża, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci”
W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w najbliższy czwartek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
W najbliższy piątek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 i to w Warszawie. W naszym Narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
W sobotę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

3. Kancelaria parafialna w wakacje czynna: w poniedziałek, środę i piątek po Mszy świętej wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby parafii parafianom z ul. Gościnnej za ofiarę 200 zł; z ul. nad Wilgą za ofiarę 100 zł i za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca: Mieczysław Staśko z Ochojna. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

7. "Szlachetna Paczka" poszukuje wolontariuszy chętnych do niesienia pomocy innym. W tym roku odbywa się już 13. edycja projektu, w zeszłym roku udało się pomóc ponad 13 tys. rodzin, wartość pomocy przekroczyła 22 mln złotych. Ten olbrzymi sukces nie byłby możliwy gdyby nie praca tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Obecnie trwa etap ich poszukiwania, także w naszej parafii.
Do głównych zadań wolontariusza będzie należało przeprowadzanie w parach rozmów ze zgłoszonymi do projektu rodzinami, co oczywiście odbędzie się po uprzednim szkoleniu. Zgłaszać się można na stronie internetowej superw.pl, gdzie po kliknięciu przycisku "zgłoś się" należy wybrać najbardziej odpowiadający rejon, w tym przypadku Kraków-Swoszowice. Z każdą zgłoszoną osobą skontaktuje się lider rejonu i zaproponuje termin spotkania rekrutacyjnego. Poszukiwane są wyłącznie osoby pełnoletnie.
Aby uzyskać więcej informacji można dzwonić pod numer 505 181 799
lub pisać na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.."

Intencje Mszalne na Tydzień po 20 Niedzieli Zwykłej
18.08.2013 – 25.08.2013

20 Niedziela Zwykła – 18.08
8.oo - ++Jerzego, Władysława i Annę Nagłowskich oraz Annę Rogowską
10.oo - ++ Stanisława Paryłę w 6 rocznicę ++ i jego żonę Cecylię
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Janusza Proroka ( int od synów )

Poniedziałek – 19.08
18.oo - + Bolesława Hyszko
18.oo - ++ Jana, Reginę, Józefa i Czesława Jałocha

Wtorek – 20.08 ( św. Bernard )
18.oo - + Stanisławę Borowiec w 3 rocznicę ++
18.oo - w pewnej intencji

Środa – 21.08 ( św. Pius X )
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisławy i Władysława Salawa w 45 rocznicę ślubu
18.oo - ++ Stanisława, Kazimierza, Marię i Marka Nagłowskich

Czwartek – 22.08 ( NMP Królowej)
18.oo - + Franciszka Wronę ( int od rodziny Mikołajek)
18.oo - + Jana Kupczyka w 12 rocznicę ++

Piątek – 23.08
18.oo - + Krzysztofa Hajduka ( int od chrześniaka Mariusza z rodziną)
18.oo - ++ Helenę i Stanisława Józefczyk oraz Mariana Filara

Sobota – 24.08 ( św. Bartłomieja)
18.oo - ++ Ludwika i Eugenię Stefanik
18.oo - + Kazimierza Kozę w 18 rocznicę ++

21 Niedziela Zwykła – 25.08
8.oo - + Ludwika Sukiennika
10.oo - + Mieczysława Frasia
10.oo - ++ Kazimierę i Józefa Tomana
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Józefę, Mieczysława i Jana Śliwa
16.oo - ++ wypominanych