1. Dzisiaj o godz. 15.40 Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Błogosławiony Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
Msze święte o godz. 7.oo, 10.oo i 18.oo. Po każdej Mszy św. odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.
We wtorek wspomnienie Świętej Moniki, matki Świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie
We środę wspomnienie Świętego Augustyna (354-430), syna Świętej Moniki, który po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła
W najbliższy czwartek w liturgii będziemy wspominać Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.
W sobotę przypada ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności. W naszej diecezji Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.
Przed nami bowiem coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem.
Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w przyszły poniedziałek: Gimnazjalistów i uczniów z klasy VI zapraszamy na godzinę 8.oo; Dzieci Szkoły Podstawowej z Wróblowic klasy od I do V na godz. 9.oo. Dzieci z Wrząsowic będą miały mszę św. na rozpoczęcie o godz. 10.oo.
W czasie Mszy św. będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

Msza święta w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo, w poniedziałek dodatkowo o 10.oo ze względu na święto.
Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 17.oo;
Różaniec we wtorek - o godz. 17.40
Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę - o godz. 17.40
Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek - o godz. 17.40
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek - o godz. 17.40

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św.; po południu od godz. 17.oo, podczas adoracji.

3. Kancelaria parafialna czynna: w poniedziałek, środę i piątek po Mszy świętej wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone indywidualnie na potrzeby parafii parafianom z ul. Nowickiego, z ul. Gilowej i z ul. Pod Skałą oraz za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca: Felicja Paszkowska z Kurdwanowa, oraz Leopold Surówka i Albin Tomczyk z Wróblowic. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

7. „Szlachetna Paczka” poszukuje wolontariuszy chętnych do niesienia pomocy innym. W tym roku odbywa się już 13. edycja projektu, w zeszłym roku udało się pomóc ponad 13 tys. rodzin, wartość pomocy przekroczyła 22 mln złotych. Ten olbrzymi sukces nie byłby możliwy gdyby nie praca tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Obecnie trwa etap ich poszukiwania, także w naszej parafii.
Do głównych zadań wolontariusza będzie należało przeprowadzanie w parach rozmów ze zgłoszonymi do projektu rodzinami, co oczywiście odbędzie się po uprzednim szkoleniu. Zgłaszać się można na stronie internetowej superw.pl, gdzie po kliknięciu przycisku "zgłoś się" należy wybrać najbardziej odpowiadający rejon, w tym przypadku Kraków-Swoszowice. Z każdą zgłoszoną osobą skontaktuje się lider rejonu i zaproponuje termin spotkania rekrutacyjnego. Poszukiwane są wyłącznie osoby pełnoletnie.
Aby uzyskać więcej informacji można dzwonić pod numer 505 181 799 lub pisać na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.."

Intencje Mszalne na Tydzień po 21 Niedzieli Zwykłej
25.08.2013 – 1.09.2013

21 Niedziela Zwykła – 25.08
8.oo - + Ludwika Sukiennika
10.oo - + Mieczysława Frasia
10.oo - ++ Kazimierę i Józefa Tomana
12.oo - ++ Józefę, Mieczysława i Jana Śliwa
16.oo – o zdrowie, cierpliwość i błogosławieństwo dla Haliny Hajduk od róży św. Katarzyny

Poniedziałek – 26.08 ( MB Częstochowskiej )
7.oo - + Annę Dziedzic ( int od wnuka Grzegorza z rodziną)
10.oo - + Tadeusza i Pawła Ujma
18.oo - + Elżbietę Romanowską ( int od sąsiadów Kowalczyk)

Wtorek – 27.08 ( św. Moniki )
7.oo - + Annę Bylica ( int od brata Józefa z żoną)
18.oo - ++ Ewę Węc w 8 rocznicę ++ i Jerzego wnuka w 2 rocznicę ++
18.oo - ++ Celinę Blańda i Wacława Książek

Środa – 28.08 ( św. Augustyna )
7.oo - + Zbigniewa Guzika ( int od kolegów i koleżanek z pracy)
18.oo - + Franciszka Wronę ( int od chrześniaka Mariusza z rodziną)
18.oo - + Zuzannę Koczara ( int od córki Lucyny z rodziną)

Czwartek – 29.08 ( męczeństwo św. Jana Chrzciciela)
7.oo - + Janinę Sukiennik
18.oo - + Annę Dziedzic ( int od sąsiadów i znajomych)
18.oo - + Irenę Szczurek

Piątek – 30.08
7.oo - + Krzysztofa Hajduka ( int od brata Zbigniewa z rodziną)
7.oo - + Józefę Błach ( int od córki Barbary z rodziną)
18.oo - + Annę Bylica ( int córki Jolanty z rodziną)
18.oo - ++ Edwarda Przetockiego w 2 rocz. ++ siostrę Czesławę i brata Józefa

Sobota – 31.08
7.oo - + Krzysztofa Hajduka ( int od siostry Anny z rodziną)
7.oo - + Annę Dziedzic ( int od sąsiadów i znajomych)
18.oo - + Lucynę Dolaś w 5 rocznicę ++

22 Niedziela Zwykła – 1.09
8.oo - ++ członkinie róży zelatorki Jałocha
8.oo - ++ Bronisławę i Stanisława Bała
10.oo - ++ Bronisława Frasika i jego rodziców
12.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla Zofii Dolaś w 90 rocznicę urodzin
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
16.oo - + Włodzimierza Górę w 20 rocznicę ++