1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian! W dniu dzisiejszym w 96 rocznicę objawień Fatimskich Papież Franciszek, poświeci świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Dokona tego aktu przed figurą M.B. Różańcowej z Kaplicy Objawień w Fatimie, która została przywieziona z Fatimy. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15.30, a o godz. o 16.oo Msza święta. Po Mszy św. spotkanie Rady parafialnej na plebanii.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:
Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
We wtorek wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa (1515-1582), dziewicy, zakonnicy i doktora Kościoła, która reformo-wała zakon karmelitański; była wielką mistyczką
We środę przypada wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej (1174 lub 1179-1243), żony księcia Henryka I Brodatego; po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia
We czwartek wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego (†ok. 117), biskupa i męczennika, ucznia Świętego Jana Ewangelisty i następcy Świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła
W nadchodzący piątek w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie
Msza święta w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 17.oo;
Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i smutku. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 17.3o. Serdecznie zapraszam!

W tym tygodniu do włączenia się w nabożeństwo zapraszamy:
poniedziałek – ministrantów
we wtorek – różę męską
w środę – różę zelatorki Syrek
w czwartek – rózę zelatorki Suchan
w piątek – panie z Caritasu;
w sobotę - młodzież oazową

Inne Nabożeństwa w naszym kościele:
Nowenny: do MB. Nieustającej Pomocy i do Przemienia Pańskiego będą połączone z nabożeństwem Różańcowym.
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy o godz. 7.oo
Spowiedź święta codziennie przed Mszą św.; po południu od godz. 17.oo,

3. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej; w czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone do puszek na wsparcie dla uchodźców z Syrii (zebrano 722 zł 74 gr), za ofiary na potrzeby parafii parafianom: z Kurdwanowa z ul. Cechowej (200 zł) z Wrząsowic z ul. Nad Wilgą (100 zł) Wróblowic - z ul. Grzepskiego (50 zł) i za te złożone na tacę w dniu dzisiejszym.

6. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy przygotowali ołtarze na procesję różańcową, odprawianą tydzień temu, a także starszej Scholi za śpiew pod przewodnictwem pana Organisty, a także tym, którzy nieśli baldachim i chorągwie oraz służbie liturgicznej.

Intencje Mszalne na Tydzień po 28 Niedzieli Zwykłej
13.10.2013 – 20.10.2013

28 Niedziela Zwykła – 13.10 ( )
8.oo - ++ Marię Cholewa, Marię i Stanisława Boduch, Marię i Wincentego Pabian, Stanisława Pabiana, Franciszka Proroka i Mariana Gadochę
10.oo - + Teresę Pietrzyk w 17 rocznicę ++
10.oo - + Bolesława Hyszko ( greg.)
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Jerzego i Jolanty w 25 rocznicę małżeństwa
16.oo - ++ Helenę i Władysława Szymskich

Poniedziałek – 14.10 ( )
7.oo - + Bolesława Hyszko (greg)
7.oo - + Jan Korba 10 rocznica ++
18.oo - + Annę Bylica ( int od rodziny Żurowskich)

Wtorek – 15.10 (św. Teresy od Jezusa )
7.oo - + Zuzannę Koczara ( int od sąsiadów)
7.oo - + Józefę Błach ( int od rodziny Orkisz)
18.oo - + Bolesława Hyszko ( greg)

Środa – 16.10 ( św. Jadwigi Śląskiej )
7.oo - + Bolesława Hyszko ( greg)
7.oo - + Czesławę Bała ( int od Leona, Krystyny i Artura Bała)
18.oo - + Marka Stefanika 30 rocznica ++

Czwartek – 117.10 (św. Ignacego Antiocheńskiego )
7.oo - + Annę Bylica (int od Płanety z rodziną)
7.oo - + Józefę Błach ( int od rodzin: Krasowskich i Majka)
18.oo - + Bolesława Hyszko (greg)

Piątek – 18.10 (św.Łukasza )
7.oo - + Bolesława Hyszko (greg)
7.oo - + Czesławę Bała ( int od Zofii Król i Stefanii Mika)
18.oo - + Annę Bylica ( int od rodziny tekieli z Krakowa)

Sobota – 19.10 ( )
7.oo - + Bolesława Hyszko ( greg)
7.oo - + Andrzeja i Annę Brożek Janinę córkę
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i blogosławieństwao dla Agnieszki i Wiesława w 20 rocznicę ślubu oraz zdrowie dla Martynki
18.oo - + Wiesława Nowaka w 30 rocznicę ++

29 Niedziela Zwykła – 20.10
8.oo - ++ Jana Kasperkiewicza i jego rodziców
10.oo - + Bolesława Hyszko ( greg.)
10.oo - + Stanisława Gawora w 3 rocznicę ++
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Józefę Błach ( int od Zofii Sitko)
16.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Adama i Bożeny Banach w 25 rocznicę małżeństwa
16.oo - ++ Jana Kapustę i jego rodziców

Prośba do ludzi dobrej woli

Co roku w całej Polsce tysiące wolontariuszy w ramach projektu SZLACHETNA PACZKA którego pomysłodawcą jest ksiądz Jacek Stryczek docierają z pomocą do najbardziej potrzebujących rodzin, które żyją w niezawinionej biedzie. Angażując innych ludzi w mądrą pomoc, wolontariusze realnie zmieniają społeczność, w której żyją. Spotykają się z potrzebującymi w ich domach, pytają o konkretne potrzeby, diagnozują sytuację i dbają o jak najwyższej jakości pomoc przygotowywaną przez darczyńców. Wolontariusze łączą bogatych i biednych w tych miejscach, w których mieszkają.
Także w naszym mieście można zostać wolontariuszem Paczki.
Zgłaszać się można na www.superw.pl, gdzie należy wybrać najbardziej odpowiadający rejon, w tym wypadku Kraków-Swoszowice.
Zapraszam do podjęcia wyzwania i pomocy w wygrywaniu życia tym, którzy potrzebują impulsu do zmiany!
Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. osób.

Z Panem Bogiem,

Bartek Tumiłowicz
Lider Szlachetnej Paczki
Kraków-Swoszowice