1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni, a w języku dworskim oficjalne wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście. Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.
Dzisiaj o godz. 15.40 Nieszpory, a o godz. 16.oo Msza święta.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:

Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie o godzinie 7.oo rano. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.
W najbliższy wtorek, 3 grudnia, liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Ksawerego(1506-1552), prezbitera, jezuitę, jednego z największych misjonarzy Dalekiego Wschodu w dziejach Kościoła, w tym dniu obchodzimy Dzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich. Każdy z nas jest zobowiązany do wypełnienia nakazu Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…”.
W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo św. Barbary, podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
W pierwszy czwartek miesiąca, 5 grudnia, będziemy dziękować za dar Najświętszego Sakramentu i modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.
Następnego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących. 
W pierwszą sobotę miesiąca wspomnimy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, którego nauczanie miało tak wielki wpływ na św. Augustyna, że się nawrócił. W tym dniu w szczególny sposób zwrócimy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi.

Msza święta w dni powszednie o godz. 7.oo i 18.oo.

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 17.oo;

Nabożeństwa w naszym kościele:
- Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we środę o 17.4o ;
- Nowenna do Przemienia Pańskiego we czwartek o 17.4o;
- Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po roratach
- Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek o 17.40
- Modlitwy w intencji rodzin i matek oczekujących na narodzenie dziecka po roratach
- Po Mszy św. o godzinie 18.oo czuwanie z Jezusem Eucharystycznym. Program czuwania:
- po Mszy św. o godz. 18.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja w ciszy do 20.oo;
- o 20.oo modlitwy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i różaniec
- o 20.40 Koronka do Bożego Miłosierdzia;
- a o 21.oo Apel Jasnogórski i czuwanie z Janem Pawłem II, które zakończymy około godz. 21.40

Spowiedź święta codziennie przed Mszą św.; po południu od godz. 17.oo, we Czwartek i piątek od 16.30.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.15

3. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej;
w czwartek i sobotę od 8.oo do 9.oo.

4. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolickiego; Źródła; Wychowawcy; Listu; i Miłujcie się., Małego Gościa,….

5. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Pragnę także podziękować Panu Mieczysławowi Luzar z Wrząsowic za prace wykonane na rzecz parafii ( dwa dni pracy, parafia pokryła materiały potrzebne. . Zostały dołożone dwa grzejniki do ogrzewania w Kościele. Jeden w kaplicy, drugi w pomieszczeniu pod zakrystią, gdzie wczesną wiosną tego roku pomieszczenie pod zakrystią zostało wyremontowane i zaadoptowane na pomieszczenie dla ministrantów, aby mieli miejsce na przechowywanie strojów ministranckich w szafkach i na wieszakach, oraz ubrań gdy wdziewają strój ministrancki ( zajmuje to pomieszczenie 2/3 całej powierzchni). Natomiast w 1/3 części jest pomieszczenie gospodarcze dla kościelnego.

6. Zbliżają się święta Bożego Narodzenie i Wigilia. Jak co roku Caritas rozprowadza świece wigilijne by zgromadzić środki na pomoc dla potrzebujących w ciągu całego roku. Kupując świecę mamy swój udział w tej pomocy. Wspólnie można skuteczniej pomagać.

7. W tym tygodniu Pan Organista i Pan Kościelny będą rozprowadzać po domach naszej parafii opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za pracę, podejmowaną przez organistę i kościelnego dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Zachwalę pobłogosławię opłatki, które będą roznoszone po parafii. Ma to symboliczną wymowę. Mimo, że będziemy się łamać w gronie rodziny, to przecież nie możemy zapomnieć o tym że jesteśmy częścią większej rodziny – parafii.

8. W tym tygodniu odszedł do domu Ojca Stanisław Pabian z Wrząsowic. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Intencje Mszalne na Tydzień po 1 Niedzieli Adwentu
1.12.2013 – 8.12.2013

1 Niedziela Adwentu – 1.12
8.oo - ++ Andrzeja Moskałę i ++ z rodziny
8.oo - o zdrowie i błogosławieństwo dla członkiń róży zelatorki Syrek i za zmarłych
10.oo - ++ Zbigniewa Kędzierskiego oraz Bronisławę i Franciszka Brożek
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - ++ Stanisławę i Leona Kurleto oraz Krystynę Rychlewską
16.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Heleny Woźniak w 70 rocz. urodzin.

Poniedziałek – 2.12 ( )
7.oo - + Józefę Błach ( od Jadwigi Szczyrbek)
7.oo - + Janinę Brożek ( od rodziny Bodzioch)
18.oo - ++ Annę i Józefa Łukasik

Wtorek – 3.12 ( )
7.oo - + Kazimierza Jałochę ( od sąsiadów z ul. Grzepskiego)
7.oo - + Jana Franasika ( od pracowników przedszkola)
18.oo - + Jana Ujmę w 1 rocznicę ++

Środa – 4.12 ()
7.oo - ++ Józefę i Tomasza Mączeńskich
7.oo - + Władysławę Szymską ( od zelatorki róży Syrek)
18.oo - ++ Genowefę i Wacława Krawczyk

Czwartek – 5.12 ( )
7.oo - + Kazimierza Jałochę (od szwagierki Marysi z synami i rodzinami)
7.oo - + Władysławę Tatarczuch (od rodziny Zięba z Myślenic)
18.oo - + Zygmunta Adlera

Piątek – 6.12 ( )
7.oo - + Józefę Błach ( od chrześnicy Ewy z rodziną)
7.oo - + Henryka Bruzdę (od kuzyna Franciszka z rodziną)
18.oo - ++ Stanisława Urbanika w 5 rocznicę ++ i Józefę Urbanik w 3 rocznicę ++

Sobota – 7.12 ( )
7.oo - ++ Janinę i Mariana Brożek
7.oo - ++ Annę i Jana Kurek
18.oo - dziękczynna

2 Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8.12
8.oo - ++ Adama i Marię Frankowskich
10.oo - ++ Bronisławę Wrona w 16 rocznicę ++ i Ignacego Wronę
10.oo - + Józefę Błach ( od rodziny Bystroniów)
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców
12.oo - + Fryderyka Bagińskiego
16.oo - ++ Jana Górnisiewicza w 7 rocznicę ++ i jego rodziców Bolesława i Annę